De Amsterdamse Ondernemingskamer heeft vandaag bepaald dat een groep van deskundigen zich moet gaan buigen over de waardering van SNS Reaal en de daarmee samenhangende schadeloosstelling.
De Ondernemingskamer liet weten dat een schadeloosstelling waarschijnlijk hoger moet zijn dan de door minister van Financiën Jeroen Dijsselbloem voorgestelde nul euro.
Februari dit jaar nationaliseerde de Nederlandse Staat SNS Reaal. Daarbij liet minister Dijsselbloem weten dat onteigende aandeelhouders en houders van achtergestelde schulden geen recht hadden op een schadeloosstelling.
SNS Reaal was volgens Dijsselbloem sowieso failliet gegaan en effectenbezitters waren dan even zo goed met lege handen achter gebleven. 
Dit was reden voor de minister om de schadeloosstelling vast te stellen op 0 euro.
Volgens de Ondernemingskamer kon Dijsselbloem echter niet aannemelijk maken dat de waarde van de effecten 0 is. Zo noteerde het aandeel SNS Reaal op moment van nationaliseren op 0,84 euro. De Ondernemingskamer meent dat de deskundigen hier in het bijzonder naar moeten kijken.
Verder bepaalde de Ondernemingskamer dat het voorschot op de kosten van het deskundigenonderzoek ten laste komt van minister Dijsselbloem.
Ook is de minister de kosten verschuldigd aan belanghebbenden voor het uitvoeren van onderzoeken en het opstellen van rapporten.