Wall Street lijkt een licht lagere opening tegemoet te gaan en daarmee een turbulent kwartaal af te sluiten, nadat de S&P 500 afgelopen maandag op de laagste stand sinds medio april sloot, een daling van bijna 6 procent van het in mei gezette jaarrecord.
Futures op de S&P 500, Dow Jones en Nasdaq wezen rond de klok van 15:00 op een klein openingsverlies van ongeveer 0,2 procent na drie dagen opeenvolgende dagen van winst.
Wereldwijd zetten de beurzen dit kwartaal een correctie in door uitspraken van Federal Reserve-voorzitter Ben Bernanke. Bernanke zei dat later in het jaar een begin kan worden gemaakt met de afbouw van kwantitatieve versoepeling. De beurzen herstelden afgelopen week enigszins na afzwakkende woorden van verscheidende topmannen van de Fed.
Vanmiddag houden twee andere topmannen van de Fed een toespraak, ditmaal Jeremy Stein en Jeffrey Lacker. Daarnaast komt om 15:45 de Chicago ISM inkoopmangersindex naar buiten. Om 15.55 publiceert de Universiteit van Michigan nog het definitieve cijfer over het consumentenvertrouwen in juni.