Wall Street is vanavond onderuit gegaan nadat Federal Reserve voorzitter Ben Bernanke aan gaf dat de monetaire stimulering later in het jaar verlaagd kan worden en volgend jaar volledig stop kan worden gezet.
Zowel aandelen als obligaties liepen averij op na Bernankes uitspraken tijdens de persconferentie in Washington naar aanleiding van het rentebesluit eerder vanavond, waarin het monetaire beleid nog ongemoeid werd gelaten.
De S&P 500 daalde 1,4 procent naar 1.629,93 punten, de Dow Jones eindigde 1,4 procent lager op 15.112,19 punten en de Nasdaq zakte 1,1 procent naar 3.443,20 punten.
Op de S&P 500 eindigden alle sectoren lager, waarbij vooral dividendfondsen als telecom- en nutsbedrijven rake klappen kregen. Op de Dow Jones sloten alle 30 bluechips in het rood.
De Amerikaanse 10-jaars rente schoot omhoog van 2,17 naar 2,36 procent, de hoogste stand sinds maart 2012. De dollar index, de waarde van de dollar ten opzichte van een mandje van valuta's zoals de euro en yen, steeg van 80,50 naar 81,50.