De Amsterdamse beurs levert donderdag rond lunchtijd 1,2 procent in op 343,67 punten na de sell-off op de Aziatische beurzen.
De Japanse Nikkei kelderde vanochtend 6,4 procent naar 12.445,38 punten nadat de yen verharde ten opzichte van de dollar, waardoor de index 22 procent onder het jaarrecord uitkwam.
Volgens Han Vermeulen van Aberfeld Vermogensbeheer is er sprake van "pure angst" onder beleggers over een mogelijk afbouwen van de stimuleringsprogramma's door de verschillende centrale banken.
Met 343 punten op de borden is de AEX in de ogen van Vermeulen aangekomen op een belangrijk steunniveau.
De vermogensbeheerder heeft er vertrouwen in dat de AEX de steun houdt, ondanks gebrek aan impulsen.
Daarbij lijkt er inmiddels weer ruimte voor koopjesjagers, meent Vermeulen, die daarbij opmerkt dat een herstel van de AEX geen korte termijn proces is.
Futures op Wall Street indiceren een openingsverlies van bijna een half procent. Voorbeurs staan nog de detailhandelsverkopen en de wekelijkse steunaanvragen op de agenda.