Futures op Wall Street wijzen op een licht hogere opening voorafgaand aan toespraken van top centrale bankiers van de Federal Reserve, die beleggers nauwgezet zullen volgen vanwege de implicaties voor kwantitatieve versoepeling.
Uitspraken van de Fed zullen meer dan ooit op een gouden weegschaal worden gelegd nadat voorzitter Ben Bernanke eind mei zei dat de obligatieaankopen van 85 miljard dollar per maand de komende tijd verlaagd kunnen worden als de economie zich blijft verbeteren.
Gisteren gaf Atlanta Fed topman Dennis Lockhart aan dat spoedig de door beleggers gevreesde vermindering van kwantitatieve versoepeling kan gaan beginnen.
“We zijn in een periode beland waarin we de effectenaankopen tot op zekere hoogte kunnen terugbrengen”, aldus Lockhart tegen Bloomberg TV, er aan toevoegend dat juni nog te vroeg is.
Lockhart, die dit jaar niet mag stemmen over het monetaire beleid, plaatste als kanttekening dat kwantitatieve versoepeling niet direct wordt afgeblazen en dat beleggers steeds flarden van de discussie binnen de Fed over de stimulering mee krijgen.
Waarschijnlijk starten de S&P 500, Dow Jones en Nasdaq met winsten uiteenlopend van 0,1 tot 0,3 procent.
Vandaag zullen van de Fed Sarah Bloom Raskin van de board of governors, Esther George van de Kansas Fed en Richard Fisher van de Dallas Fed in het openbaar spreken.
Beleggers hebben deze week met name het vizier gericht op de ISM inkoopmanagersindex op woensdag en het banenrapport op vrijdag. De Europese Centrale Bank zal op donderdag naar verwachting het monetaire beleid ongemoeid laten.