Damrak sluit hoger, markt houdt hoop op soepel beleid Fed
Het Damrak is donderdag hoger gesloten waarbij de markt overwegend tegenvallend Amerikaans macro-economisch nieuws juist positief oppakte.
De AEX sloot donderdag 0,4 procent hoger op 367,69 punten. Andere Europese beurzen sloten ook overwegend hoger, waarbij de Spaanse en Portugese beurzen een klein verlies leden en de Duitse beurs juist 0,8 procent won.
“De markt gaat ervan uit dat de Fed de voet op het gaspedaal houdt”, aldus vermogensbeheerder Stan Westerterp van JNVB, doelend op het handhaven van het soepele monetaire beleid dat de Federal Reserve voert. Tegenvallende macrocijfers voeden volgens Westerterp de hoop van de markt.
De vermogensbeheerder stelt dat het sentiment momenteel deels wordt bepaald door politieke onzekerheid en dit zich vertaalt in een hogere volatiliteit. Hij zet dan ook vraagtekens bij een verdere stijging van de AEX en sluit een “flinke” correctie niet uit.
Vandaag bleek de Amerikaanse economische groei in het eerste kwartaal geen 2,5, maar 2,4 procent te bedragen. Dit was onder meer te verklaren doordat bezuinigingen een groter dan verwacht negatief effect sorteerden.
Tegenvallend nieuws was er verder over de Amerikaanse arbeidsmarkt, waar de aanvragen voor een werkloosheidsuitkering stegen. Deze steunaanvragen namen toe met 10.000 naar 354.000, terwijl gerekend was op een vlak cijfer.