Wall Street sluit lager na onzekerheid over verkiezingsuitslag Italie
De Amerikaanse beurzen zijn ondanks een positieve start van de handelsdag vanavond fors lager gesloten nadat de Italiaanse verkiezingsuitslag de eurozone crisis mogelijk nieuw leven inblaast.
De Dow Jones index sloot 1,6 procent lager op 13.784,17 punten. De breder samengestelde S&P500 Index verloor 1,8 procent op 1.487,85 punten terwijl techbeurs Nasdaq 1,4 procent daalde en sloot op 3.116,25 punten.
Aanvankelijk leken de beurzen op winst af te stevenen totdat uit peilingen bleek dat de centrumrechtse alliantie van de PdL-partij van Silvio Berlusconi en Lega Nord aan kop ging voor de Senaat. De alliantie rond de centrumlinkse Democratische Partij van Pier Luigi Bersani lijkt op winst af te stevenen bij de verkiezingen voor het Italiaanse Parlement.
"Een onbestuurbaar Italië ligt op de loer", aldus Koen Bender van Mercurius Vermogensbeheer eerder vandaag. Een eventuele terugkeer van Berlusconi in de politiek zet de eurozone crisis opnieuw op de agenda.