zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

`Extreme claimemissie` KPN na teleurstellende kwartaalresultaten

KPN wil met een emissie 4 miljard euro ophalen bij aandeelhouders nadat het telecombedrijf in de periode van 2004 tot 2011 nog voor grofweg 10 miljard euro aan eigen aandelen heeft terugkocht. Het telecombedrijf moet alle zeilen bijzetten vanwege de zwakke balans, de toenemende concurrentie en de afnemende winstgevendheid op alle drie de kernmarkten en in haast elk marktsegment.

KPN, niet lang geleden een geliefd dividendaandeel, gaf daarnaast aan dat aandeelhouders pas vanaf 2014 weer hoeven te rekenen op groei van het dividend na een symbolische uitkering van 3 eurocent per aandeel over zowel 2012 als 2013.

“We moeten onze balans versterken om onze strategie te kunnen blijven uitvoeren en het bedrijf te positioneren voor toekomstige groei,” zei topman Eelco Blok bij de bekendmaking van de jaarcijfers.

Met de emissie, die volledig onderschreven is door JPMorgan Chase en Goldman Sachs, wil KPN er ook voor zorgen dat kredietbeoordelaars de investment grade rating handhaven. Ultimo 2012 bedroeg de verhouding tussen de nettoschuld en de EBITDA 3,0, boven de limiet van 2,5. Zou de claimemissie al hebben plaatsgevonden, dan bedroeg de ratio 2,1.

KPN spendeerde eind vorig jaar 1.352 miljoen euro bij de spectrumveiling, wat voor kredietbeoordelaars de aanleiding was de rating te verlagen naar de laagst mogelijke investment grade rating. Het telecombedrijf, dat nog soortgelijke veilingen voor de boeg heeft in België en Duitsland, wil de investeringen verhogen van 2,2 miljard euro in 2012 naar 2,3 miljard euro dit jaar. 

 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10