zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Nederlandse bouwsector tot 2015 in het slop

De Nederlandse bouwproductie is in 2012 met 7 procent en de sector zal naar verwachting pas in 2015 terugkeren naar groei. Dit schrijft het Economisch Instituut voor de Bouw, dat de malaise toeschrijft aan verkeerd overheidsbeleid op de woningmarkt.

Voor 2013 rekent EIB op een verdere afname van de bouwproductie met 5 procent. Deze verwachting ligt volgens het instituut min of meer vast.

De vergunningen voor nieuwe woningen zijn fors teruggelopen, terwijl ook de woningverkopen en orderportefeuilles naar nieuwe dieptepunten zijn weggezakt, aldus EIB.

Voor 2014 verwacht het instituut nog geen herstel, ook niet als de woningaanvraag in 2013 aantrekt. In dit laatste geval belooft 2014 een "overgangsjaar" te worden, waarna herstel in de periode 2015-2018 volgt.

Mocht echter ook dit jaar nog geen herstel van de vraag komen, dan betekent dit voor 2014 opnieuw krimp.

 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10