zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Beursupdate: Damrak bouwt winst uit, AEX aan bovenkant bandbreedte

Het Damrak heeft in de loop van de ochtend de openingswinst uitgebouwd, gesteund door optimisme dat een akkoord om de Amerikaanse fiscal cliff te neutraliseren nog dit jaar wordt bereikt. 

“Het begint langzaam op een eindejaars rally te lijken. Je ziet duidelijk dat Amerika fors herstelt van waar wij [gistermiddag] zaten. De fiscal cliff, daar komt een oplossing voor,” zegt handelaar Peter Jurgens van Keijser Capital. 

Volgens Jurgens is de AEX momentum aan het opbouwen om uit de vier maanden oude trading range te komen, waarbij cyclische aandelen aan kop gaan. 

De AEX stijgt 0,8 procent naar 337,02 punten, waarbij 23 van de 25 hoofdfondsen in het groen staan. Andere Europese beurzen als Milaan (+1,6%), Madrid en Parijs (+1,0%) doen het nog wat beter. In de valutahandel stoomt de euro/dollar op van 1,294 naar 1,300 en op de obligatiemarkt zijn Portugese, Spaanse en Italiaanse staatsleningen in trek. 

Volgens Bloomberg data daalde de Spaanse 10-jaars rente eerder in de ochtend naar 5,20 procent, het laagste niveau sinds april op intraday basis. De Italiaanse 10-jaars rente zakte op intraday basis naar 4,47, het laagste niveau sinds december 2010 nadat het land bij een schuldenvelling vanochtend de leenkosten voor 10 jaar met een half procentpunt zag dalen naar 4,45 procent.

Beleggers reageren opgelucht nadat de Republikeinse leider John Boehner gistermiddag heeft gezegd optimistisch te zijn dat een compromis kan worden gesloten om de 600 miljard aan automatische bezuinigingen in 2013 te reduceren. Later die dag zei president Barack Obama dat nog voor de kerst een akkoord kan worden gesloten.

Economen bij Nomura waarschuwen echter voor optimisme en stellen dat Democraten en Republikeinen nog niet echt inhoudelijk overleg hebben gevoerd. Daardoor is niet duidelijk in hoeverre de partijen verwijderd zijn van een compromis.

Ander positief nieuws was dat de Duitse werkloosheid in november veel minder sterk dan verwacht steeg met 5.000. Daarnaast verbeterde het economisch sentiment in de eurozone in november onverwacht na acht achtereenvolgende maanden van verslechtering. Met name in Duitsland en Frankrijk waren huishoudens en ondernemers minder somber gestemd. Ook verbeterde het sentiment in Spanje, Italië en Portugal licht van een laag niveau. 

Uit de VS komen vandaag nog de wekelijkse uitkeringsaanvragen en cijfers over de huizenmarkt. Ook maakt de Amerikaanse overheid herziene groeicijfers bekend. Waarschijnlijk zal de groei in het derde kwartaal zijn meegevallen, onder meer omdat bedrijven meer voorraden heb opgebouwd en het handelstekort kleiner was dan eerder was aangenomen.

 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10