zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Wall Street opent hoger na sombere start handelsweek

Futures voor Wall Street wijzen op een hogere opening na de sombere start van de handelsweek vanwege aanhoudende zorgen over de nadere fiscal cliff. Beleggers vrolijken vandaag wat op na uitspraken van een Fed topvrouw die kunnen betekenen dat de rente langer laag blijft. Ook zijn de kwartaalcijfers van Cisco Systems een steun in de rug. 

Waarschijnlijk openen de S&P 500 en Dow Jones 0,2 procent hoger. Nasdaq futures winnen 0,4 procent dankzij Cisco. Futures gaven een deel van de winsten prijs nadat bleek dat de Amerikaanse detailhandelsverkopen in oktober sterker dan verwacht daalden met 0,3 procent na de forse groei in september. 

Cisco Systems stijgt 7,2 procent in de handel voorbeurs nadat de producent van netwerkapparatuur gisteren nabeurs meevallende omzet- en winstcijfers over het fiscale eerste kwartaal bekendmaakte. 

In nieuws rond de Fed zei Janet Yellen, de vice-voorzitter van de centrale bank en kanshebber om voorzitter Ben Bernanke op te volgen in 2014, dat de communicatie over het monetaire beleid op de schop moet. Yellen stelde voor dat de Feds vooruitzichten voor het niveau van de toekomstige rentestanden moet worden bepaald door de ontwikkeling van de inflatie en de werkloosheid. De Fed geeft momenteel alleen aan dat de rente tot in 2015 zeer laag kan blijven, ongeacht de ontwikkeling van de economie.

Op de beursagenda voor vandaag staan nog de notulen van de Fed, die om 20:00 naar buiten komen. Ook zullen beleggers gericht blijven op de politieke ontwikkelingen rond de fiscal cliff, het pakket van 600 miljard dollar aan automatische bezuinigingen dat volgend jaar zal plaats vinden als het Witte Huis en het Congres niet tot een akkoord komen

Als het pakket, dat overeen komt met 4 tot 5 procent van het Amerikaanse BBP, niet grotendeels wordt teruggedraaid, zal de economie waarschijnlijk in een nieuwe recessie belanden. 

Deze week heeft Obama onder meer vakbondsleiders, topmannen uit het bedrijfsleven en Democratische en Republikeinse leiders uit het Congres uitgenodigd voor overleg in het Witte Huis. Obama zal proberen zo veel mogelijk maatregelen van de fiscal cliff te voorkomen om het nog steeds zwakke economische herstel te ontzien. Een compromis zal naar verwachting nog steeds betekenen dat er bezuinigd gaat worden.

 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10