zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

AEX sluit nipt hoger

De Amsterdamse beurs is dinsdag vlak gesloten voorafgaand aan de uitspraak van het Duitse Constitutionele Hof over de rechtsgeldigheid van het verdrag voor het Europese permanente noodfonds ESM. Beleggers hopen verder op een aankondiging van QE3 door de Federal Reserve op donderdag.
De AEX sloot 0,2 procent hoger op 336,11 punten. Nadat Wall Street de weg omhoog koos, volgde Europa. Op de Duitse en de Franse beurs lagen de winsten aan het einde van de dag met circa een procent beduidend hoger dan op het Damrak. De euro/dollar sloot 0,8 procent hoger op 1,2865.
De uitspraak van het Duitse Hof woensdagochtend over de rechtsgeldigheid van het ESM zorgt volgens Koen Bender van Mercurius Vermogensbeheer voor "wat onrust". Naar verwachting gaat het Hof akkoord, maar wel tegen bepaalde voorwaarden. Zo verwacht een econoom van Nomura dat de Bondsdag steeds goedkeuring moet geven als het ESM ingrijpt.
Verder maakt Nederland zich op voor de verkiezingen morgen. Volgens Michael Jabroer van Mijnbroker is het voor de beurs lood om oud ijzer of links of rechts wint. De handelaar verwacht dat de huidige opwaartse trend doorzet, hoewel een overwinning van links voor een korte terugval kan zorgen.
Later deze week komt de Federal Reserve met het rentebesluit. De markt hoopt dat de de teleurstellende banengroei over de afgelopen maanden voor de Fed de aanleiding is om een derde ronde van obligatieaankopen, QE3, te starten. De vraag is voor Bender niet zo zeer of, maar wanneer de Fed QE3 aankondigt.
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10