Beursblik: onderliggend resultaat ING daalt met bijna een kwart
ING heeft in het tweede kwartaal van 2012 het onderliggende resultaat met bijna een kwart zien dalen door lagere winstgevendheid bij zowel de bank als de verzekeraar. De focus zal morgen bij de cijfers liggen op de desinvesteringen en de gang van zaken rond de ontvangen staatssteun.
Analisten verwachten dat het onderliggende resultaat voor belasting zakte van 1.816 miljoen euro over het tweede kwartaal van 2011 naar 1.399 miljoen euro afgelopen kwartaal, blijkt uit een consensusverwachting opgesteld door ING zelf.
De bank heeft te kampen met een lagere rentemarge als gevolg van hogere inleenkosten, lagere opbrengsten op overtollige liquiditeit die bij de ECB staat geparkeerd en verslechtering van de kredietportefeuille. Daardoor dalen zowel de resultaten bij Retail Banking als bij het op bedrijven en financiële markten gerichte Commercial Banking. Het onderliggende resultaat voor belasting van de bank bedroeg volgens analisten 920 miljoen euro tegen 1.145 miljoen euro in het tweede kwartaal van 2011.
Bij de verzekeraar zien analisten het onderliggende resultaat afnemen van 671 naar 480 miljoen euro. De verzekeringsactiviteiten hebben te kampen met lagere rentestanden, wat de opbrengsten op beleggingen onder druk zet. Analisten zien met name het resultaat van de Amerikaanse verzekeringsdivisie dalen.
Volgens analisten bleef onder de streep 1.258 miljoen euro over tegen 1.506 miljoen euro een jaar geleden. Afgelopen kwartaal boekte ING een winst van 300 miljoen euro op het pensioenakkoord met de bonden. Een jaar geleden bedroegen eenmalige posten 110 miljoen euro negatief.