Arcadis heeft ook in het tweede kwartaal meer omzet weten te generen nadat het ingenieursbureau in het eerste kwartaal ook al verraste. De winst werd gedrukt door eenmalige posten, maar zonder deze posten was er ook sprake van winstgroei.
Arcadis boekt volgens een company consensus een omzet van 623 miljoen euro. Daarmee ligt de omzet ruim een kwart hoger dan in dezelfde periode vorig jaar, vooral door overnames van EC Harris en Davis Langdon & Seah. Autonoom stijgt de omzet 5 procent en overnames dragen 23 procent bij. De zwakke euro heeft daarentegen een dempend effect. De EBITDA is met 49,6 miljoen euro vrijwel gelijk aan dat van vorig jaar, toen dit 49,5 miljoen euro was.
De nettowinst daalt van 41,9 naar 34,0 miljoen euro. Exclusief posten is het beeld evenwel omgedraaid, dan stijgt de winst van 18,5 naar 25,9 miljoen euro. Arcadis maakte extra kosten voor hedging.
Voor heel 2012 verwacht Arcadis een toename van omzet en winst, zowel autonoom als door de recente acquisities. Analisten gaan uit van een herhalen van deze outlook en verwachten geen verrassingen uit de koker van de nieuwe topman Neil McArthur.