Het Damrak opent vandaag naar verwachting hoger nadat de AEX op maandag in een sell-off meer dan 2 procent inleverde vanwege zorgen over de eurozone crisis. Beleggers reageren vanochtend positief op Chinese macrocijfers waaruit blijkt dat de Chinese economie aan het uitbodemen is.
AEX futures stijgen 0.3 procent. De AEX kelderde op maandag 2,1 procent naar 312,93 punten vanwege zorgen dat Spanje een volledige bailout nodig heeft en angst dat Griekenland noodgedwongen uit de euro moet. Philips beperkte het verlies voor de AEX doordat het concern fors hoger sloot op meevallende kwartaalcijfers.
Aziatische beurzen boekten vanochtend overwegend lichte winsten nadat de inkoopmanagersindex van HSBC en Markit voor de Chinese industrie voor juli steeg naar 49,5, de hoogste stand in bijna een half jaar tijd. De index staat nog maar net onder het breakeven niveau van 50. De deelindex voor de productie wees echter al weer op groei, waarbij een econoom van HSBC opmerkte dat stimuleringsmaatregelen door Beijing effect beginnen te sorteren. Shanghai en Hong Kong winnen aan het einde van de handelsdag respectievelijk 0,1 en 0,3 procent. In Tokio daalde de Nikkei 0,2 procent naar 8.488,09 punten.
In nieuws rond de eurozone crisis verlaagde Moody's de outlook voor Duitsland, Nederland en Luxemburg van Stabiel naar Negatief vanwege de financiële kettingreactie die een eventuele exit van Griekenland uit de eurozone kan opleveren.
Beleggers kijken vandaag uit naar inkoopmanagersindices uit de eurozone. Daarnaast komt een aantal Amerikaanse bedrijven nog met de cijfers. Spanje gaat naar de geldmarkt.