zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Omzet TomTom lager, winst meevallend

TomTom heeft in het tweede kwartaal de omzet sterker zien dalen, maar wist wel een hoger dan verwachte winst te realiseren. Vooral de consumententak van de navigatiespecialist deed het slechter dan voorzien.
CEO Harold Goddijn meent dat de recent afgesloten samenwerkingen in de automotive de basis voor toekomstige groei vormen. Wel waarschuwt de topman dat het tijd kost alvorens de waarde van de deals zichtbaar wordt.
De omzet van TomTom daalde in het tweede kwartaal naar 262 miljoen euro. Op jaarbasis lag de omzet daar mee 17 procent lager. Analisten hadden gerekend op een omzet van 270 miljoen euro.
Vooral de daling bij de consumententak raakte TomTom flink. Analisten verwachtten een afname van de omzet voor deze divisie van 209 naar 163 miljoen euro. De daling was evenwel nog sterker en de omzet kwam uit op 155 miljoen euro, een afname van meer dan een kwart.
De Europese markt voor PND, de fysieke navigatiekastjes, daalde volgens TomTom van 2,8 miljoen vorig jaar naar 2,4 miljoen dit jaar. TomTom had een stabiel marktaandeel van 45 procent. Voor Noord-Amerika daalde het marktpotentieel van 2,1 naar 1,7 miljoen stuks waarbij het marktaandeel van TomTom daalde van 23 naar 19 procent. Wel ziet TomTom een voorzichtig herstel in Noord-Amerika.
De omzet bij Licensing daalde met 7 procent naar 29 miljoen euro en Automotive presteerde vlak op 60 miljoen euro. Business Solutions kende een stijging van ruim een kwart tot 18 miljoen euro.
Bij een 1 procentpunt hogere brutomarge van 52 procent daalde de EBITDA van TomTom van 46 naar 41 miljoen euro. De daling is daarmee flink minder dan de 34 miljoen euro waarop analisten mikten.
Onder de streep restte een nettowinst van 9 miljoen euro, tegen een verlies van 489 miljoen euro vorig jaar. Analisten rekenden ook op winst, maar waren met 6 miljoen euro voorzichtiger. In het eerste kwartaal boekte TomTom een verlies van 2 miljoen euro.
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10