zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Beursupdate: Damrak lager, realiteitszin keert terug

Het Damrak heeft in de loop van de dag de verliezen zien oplopen in nieuwsarme handel. Volgens marktkenners richten beleggers zich weer op onderliggende economische problemen nadat de AEX vorige week licht herstelde vanwege opluchting over de Griekse verkiezingsuitslag. 

De AEX daalt 0,9 procent naar 295,97 punten, niet veel boven de intraday low van 295,58 punten.

“Na de 'rally' van vorige week zijn we doorgeschoten naar boven de 300,” aldus Van der Laan, die toevoegt dat de markt wat oversold is en dat  bij beleggers de realiteitszin terugkeert.

Van der Laan zegt dat problemen als de zwakker wordende Chinese economische groei, de afkoelende Amerikaanse banenmarkt en de impasse tussen Frankrijk en Duitsland over het crisisbeleid niet de wereld uit zijn. Volgens Van der Laan zorgt hoop onder beleggers op een liquiditeitsinjectie door centrale banken er voor dat de markt niet verder wegzakt.

In nieuws rond China schreef de New York Times dat lokale Chinese autoriteiten sjoemelen met de cijfers om de groeivertraging te verhullen. Zelfs de cijfers voor elektriciteitsverbruik, die door China-kenners worden gezien als een meer betrouwbare indicator voor de ontwikkeling van de  economie, zouden volgens de krant geflatteerd zijn 

Volgens econoom Carsten Brzeski van ING kan de uitkomst van de EU-top van 28 en 29 juni genoeg zijn om de Europese Centrale Bank tot actie te bewegen, maar niet de kloof tussen Duitsland en Frankrijk over het crisisbeleid overbruggen.

“Elke vorm van het aangaan van gemeenschappelijke [Europese] verplichtingen lijkt voor de Duitse regering als een rode lap voor een stier te zijn,” aldus Brzeski.

Volgens de econoom maakt Duitsland, in tegenstelling tot Frankrijk, de korte termijn bestrijding van de crisis ondergeschikt aan de lange termijn visie om van de eurozone een politieke unie te maken. Desalniettemin verwacht de econoom dat Duitsland concessies zal gaan doen, waaronder een Europese bankentoezichthouder en de oprichting van een fonds dat staatsschulden van eurolanden moet terugbrengen.

Ook andere Europese beurzen zakken verder weg, waarbij Milaan (-2,4%) en Madrid (-2,1%) de verliezers leiden. Op de Euro Stoxx 600 staan vooral banken onder druk. 

Op de obligatiemarkt profiteren veilige havens als Duitse en Nederlandse staatsleningen van de risico-aversie onder beleggers. De Spaanse en Italiaanse rente stijgt fors nadat Spanje vanochtend conform de verwachting het officiële verzoek voor Europese noodlening indiende. De Spaanse 10-jaars rent loopt op met 15 basispunten naar 6,53 procent, nog ruim onder het recordniveau van 7,29 procent van vorige week maandag.

Vandaag staan nog op de beursagenda de Amerikaanse nieuwe huizenverkopen, die mogelijk vorige maand licht zijn gestegen. Beleggers kijken deze week uit naar Spaanse en Italiaanse schuldenveilingen op dinsdag, woensdag en donderdag.

 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10