De AEX heeft maandag een licht herstel geboekt na het grote verlies van vorige week. De AEX sloot 0,6 procent hoger op 290,54 punten in wat Tycho Schaaf van Lynx duidt als "een technisch herstel" op basis van de koerswinsten in Amerika. De handelaar sprak van een "nietszeggende" handelsdag met als lichtpuntje een daling van de volatiliteitsindex VIX. "Een teken dat de angst wat afneemt", aldus Schaaf.
Ook Ed Manie van Keijser Capital spreekt van een technisch herstel. “Je krijgt altijd een rebound na zulke slechte handelsdagen." Het gebrek aan richtinggevend nieuws speelde de markt daarbij in de kaart.
Schaaf houdt rekening met een rustige handelsweek hoewel onder de huidige omstandigheden zomaar de vlam weer in de pan kan slaan.