De Europese zorgen Griekenland houden aan en zorgen voor een lagere opening op Wall Street. Het systeem van IG Markets mikt op een verlies voor de Dow Jones van ruim 100 punten terwijl de toonaangevende index al vijf dagen op rij lager is gesloten.
Volgens Griekse media probeert Alexis Tsipras, leider van het zeer linkse Syriza, voor de tweede dag een anti-bezuingingscoalitie te vormen. Tsipras zal moeten proberen zowel PASOK als Nea Dimokratia te strikken voor een nieuwe regering. PASOK en Nea Dimokratia hebben zich beiden echter gecommitteerd aan de voor de bailouts vereiste bezuinigingen. Mislukt Tsipras tweede poging, dan volgen naar alle waarschijnlijkheid volgende maand nieuwe verkiezingen.
In een reactie op de Griekse perikelen lieten het CDU en de FDP aan Handelsblatt weten dat Griekenland wel de euro moet verlaten, maar in de Europese Unie moet blijven. “We moeten Griekenland een voorstel doen om de eurozone op een ordentelijke wijze te verlaten zonder uit de EU te stappen,”aldus Klaus-Peter Willsch, begrotingsexpert voor de CDU. Volgens Willsch blijkt uit de verkiezingsuitslag van dit weekend dat Griekenland niet de offers wil brengen die nodig zijn om in de euro te blijven. Ook financieel expert Frank Schäffler staat open voor een Griekse exit uit de euro.