zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

ASMI boekt omzetdaling maar ziet orderboek stijgen

Conform verwachting heeft ASMI in het eerste kwartaal van 2011 een lagere omzet geboekt. Wel slaagde de onderneming er in om de orderportefeuille te doen stijgen als gevolg van een sterke vraag naar de backend activiteiten. Dit resulteerde in een book to bill ratio van meer dan 1, wat sinds begin 2011 niet meer het geval was.
ASMi boekte in het eerste kwartaal een omzet van 311,0 miljoen euro. Daarmee lagen de verkopen beduidend lager dan de 352,0 miljoen euro uit het vierde kwartaal, maar ook lager dan de 325 miljoen euro waarop analisten geraadpleegd door Inquiry Financial hadden gerekend.
Aan de omzet droegen de frontend activiteiten 94,8 miljoen euro bij en de backend activiteiten 216,2 miljoen euro. Op beide vlakken liet ASMI een afname van de verkopen zien. In het vierde kwartaal was backend nog goed voor een omzet van 114,2 miljoen euro en frontend 237,8 miljoen euro.
Het operationele resultaat dikte aan van 19,0 miljoen euro in het voorgaande kwartaal naar 21,9 miljoen euro afgelopen kwartaal. Onder de streep restte een winst van 6,3 miljoen euro, ruim een halvering van de 15,4 miljoen euro uit het vierde kwartaal en in tegenstelling tot waarop analisten rekenden een daling in plaats van een stijging.
De orderportefeuille van ASMI steeg per ultimo maart naar 373 miljoen euro van 331 miljoen euro aan het einde van 2011.
 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10