zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Beursupdate: AEX licht lager op tussendag, Heineken ster op Damrak

Het Damrak staat vanochtend in dunne en nieuwsarme handel licht in het rood. Wel is de AEX van de intraday lows afgekomen, gesteund door forse winsten voor brouwer Heineken en verder hetstel in Spaanse en Italiaanse staatsleningen. ASML noteert juist lager na het kwartaalrapport.

De AEX daalt 0,1 procent naar 312,84 punten nadat de index eerder in de sessie uitbodemde op 310,95 punten.

Volgens Koen Bender van Mercurius Vermogensbeheer is er, gezien de lichte beursagenda en de Spaanse obligatieveiling op donderdag, sprake van een “tussendag.” De marktkenner denkt dat de AEX terug kan naar de highs van dit jaar, gesteund door meevallende kwartaalcijfers en positieve verwachtingen van bedrijven en terugkerende rust in de obligatiemarkt.

“Als de Spaanse [10-jaars] rente niet boven de procent komt, kunnen we terug naar de oude niveaus,” meent Bender.

Ook andere Europese beurzen zijn aan het opkrabbellen, waarbij Frankfurt (+0,1%) aan kop gaat. Madrid springt uit de toon met een verlies van 1,7 procent voor de IBEX 35 index.

Op de obligatiemarkt vernauwen spreads tussen Duitse en Italiaanse en Spaanse staatsleningen. De Spaanse 10-jaars rente daalt daarbij naar 5,81 procent van een intraday high op 5,91 procent. De Italiaanse 10-jaars rente zakt van 5,54 naar 5,41 procent, ondanks nieuws dat Italië op het punt staat de begrotingsdoelstellingen te versoepelen vanwege tegenvallende economische krimp.

Beleggers kijken nog uit naar de cijfers van farmaceut Abbott en oliedienstverlener Halliburton. Er komen geen marktbewegende macrocijfers.

 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10