Beursupdate: Air France KLM en Nutreco onderuit op hoger Damrak
Het Damrak heeft vanochtend de winst stapvoets uitgebouwd na voor de aandelenmarkt zalvende uitspraken gisteren van Fed voorzitter Ben Bernanke, die betoogde dat aanhoudend ruim monetair beleid noodzakelijk is voor verder herstel van de arbeidsmarkt. De winsten voor Europese beurzen gaan samen met dalende Duitse rentestanden en oplopende spreads voor Italië en Spanje.
De AEX stijgt een half procent naar 331,94 punten, waarbij 17 van de 25 componenten in de plus staan.
“De toespraak van Bernanke werd goed ontvangen. De rente blijft laag,” zegt Andre van Eerden van Aberfeld Vermogensbeheer, die aandelen goedkoop noemt.
“Als je naar dividend rendementen kijkt, kan je aandelen kopen met een dividend rendement van meer dan 4 procent,” zegt Van Eerden, die wijst op aandelen als Randstad, PostNL en Wereldhave.
Andere Europese beurzen noteren ook hoger, waarbij zowel Frankfurt als Parijs en Milaan 0,8 procent winnen. Automobiel aandelen en de sector basismaterialen zijn koplopers. Ook banken doen goede zaken na berichtgeving van Reuters dat het Verenigd Koninkrijk overweegt een deel van het belang van het genationaliseerde RBS te verkopen aan investeerders in Abu Dhabi.
De winsten in Europa komen nadat Bernanke gisteren tijdens een congres van de National Association for Business Economics zei dat de economie harder moet groeien om de werkloosheid verder naar beneden te krijgen. Dat vereist volgens de Fed voorzitter aanhoudend ruim monetair beleid.
De Fed voorzitter zei dat “verdere significante verbetering van de werkloosheid waarschijnlijk een hoger groeitempo van productie en vraag van consumenten en bedrijven vereist, een proces dat gesteund kan worden door aanhoudende ruim [monetair] beleid.”
Op de obligatiemarkt daalt vooral de korte Duitse rente, terwijl met name de 2-jaars Italiaanse rente oploopt. Het rendement op 2-jaars Italiaanse staatsobligaties steeg evenals gisteren korte tijd naar boven de 2,7 procent, om vervolgens te herstellen naar 2,54 procent. Volgens Van Eerden van Aberfeld Vermogensbeheer zorgen speculanten weer voor koersdruk op Spaanse en Italiaanse staatsobligaties.