zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Beursupdate: AEX op weg naar achtste dagwinst

Het Damrak is vanochtend op weg naar de achtste dagwinst op rij nadat de AEX in een zeven dagende durende rally al meer dan 15 punten heeft gewonnen. Beleggers zijn op de dag van optie-expiratie licht optimistisch gestemd voorafgaand aan een aantal Amerikaanse macrocijfers.

De AEX stijgt 0,3 procent naar 336,09 punten, waarmee de index voor de week 3,1 procent in de plus staat.

“We zitten in een prachtige trend omhoog, maar het is vrijdag en mensen kunnen wat winst gaan nemen,” zegt Barry van der Laan, hoofd IG Markets Nederland.

Van der Laan zegt dat de AEX na een lichte correctie door kan doorstijgen naar 340 tot 350 punten doordat nog veel geld langs de zijlijn staat en technische signalen op groen staan.

De AEX won sinds begin december 2011 meer dan 30 punten, gesteund door betere Amerikaanse macrocijfers, de ECB’s liquiditeitsinjectie 1 biljoen euro grote liquiditeitsinjectie en de luwte in de eurozone crisis nadat Griekenland het groene licht kreeg voor een tweede pakket noodkredieten

Van der Laan zegt dat het bredere beleggersentiment en vooral de obligatiemarkt ook steun vinden in het feit dat CDS kredietverzekeringen uitkeren nadat Griekenland onvrijwillige obligatiehouders verliezen geforceerd oplegde.

Volgens de marktkenner waren de consequenties voor de staatsobligaties van andere zwakke eurolanden ingrijpend geweest als beleggers long posities in schulden van bijvoorbeeld Italië niet hadden kunnen afdekken met CDS.

“Als ze zeggen dat je brandverzekering niet werkt, dan ga je wat zien in de huizenmarkt,” aldus Van der Laan.

Op de andere Europese beurzen houdt het optimisme ook aan, waarbij vooral Milaan (+0,4%) en Londen (+0,4%) het goed doen. Ook vandaag weer zijn financials en met name verzekeraars in trek nadat deze week in een verkoopgolf de rente van de schulden van veilige eurolanden fors opliep.
Beleggers kijken vandaag nog uit naar een aantal belangrijke Amerikaanse macrocijfers. Daarbij zal de industriële productie het beeld van de aantrekkende conjunctuur naar verwachting bevestigen. De inflatie zal in februari waarschijnlijk zijn gestegen vanwege met name hogere energieprijzen.

 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10