zoeken Nieuwsbrief
      Linkedin    Twitter   
  
doorsturen
 

Draghi ziet zwakkere economie, meer inflatie

De Europese Centrale Bank verwacht dit jaar een zwakkere ontwikkeling van de economie, wat wel gepaard gaat met hogere inflatie vanwege een stijging van de energieprijzen en de indirecte belastingen.

ECB-president Mario Draghi zei tijdens de persconferentie naar aanleiding van het rentebesluit niet langer dat de inflatie in de loop van het jaar in lijn met de doelstelling onder de 2 procent zakt. Volgens Draghi blijft de inflatie dit jaar boven de 2 procent en waarbij de opwaartse risico’s sterker zijn. Pas in begin 2013 komt de inflatie op de doelstelling uit, aldus de ECB-president.

ECB-economen ramen in hun laatste berekeningen dat de inflatie dit jaar uitkomt op 2,1 tot 2,7 procent. Dat is beduidend hoger dan de in december bandbreedte van 1,5 tot 2,5 procent

Volgens de ECB-economen is de range van de ontwikkeling van het eurozone BBP dit jaar -0,5 tot 0,3 procent. Dat is een verlaging ten opzichte van de bandbreedte van -0,4 tot 1,0 procent. Ook werden de raming voor 2013 verlaagd.

Desalniettemin herhaalde Draghi de uitspraak dat “de eurozone economie in de loop van het jaar geleidelijk herstelt.”

Draghi’s uitspraken komen nadat in het vierde kwartaal de eurozone economie voor het eerst sinds 2009 kromp. Het BBP daalde 0,3 procent vergeleken met het derde kwartaal.

Daarnaast zakte in februari de eurozone inkoopmanagersindex voor de industrie en dienstensector door zwakte in Italië en vooral Spanje naar 49,3, onder het breakeven niveau van 50. Volgens economen van Markit, die de index publiceert, zou de eurozone economie in het beste geval in het eerste kwartaal met 0,1 procent krimpen.

 
Vertel een vriend over bovenstaande artikel.
 
Naam ontvanger:
E-mailadres ontvanger:
 
Uw naam:
Uw e-mailadres:
 
Bericht/Opmerking:
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
Human Design op de werkvloer voor teameffectiviteit en bedrijfsgroei
reacties
Top tien arbeidsmarktontwikkelingen 2022 (1) 
‘Ben jij een workaholic?’ (1) 
Een op de vier bedrijven niet bezig met klimaat en duurzaamheid (3) 
Eén op zeven Nederlanders staat niet achter aanbod van hun organisatie  (1) 
Drie manieren om te reageren op onterechte kritiek (1) 
Een cyber-survivalgids voor managers: hoe ga je om met cyberaanvallen?  (1) 
Mind your data (1) 
top10