De AEX is op een rustige beursdag 0,4 procent hoger gesloten mede dankzij een uitbundige koerssprong van SBM Offshore. De Europese en Amerikaanse beurzen blijven op de laatste handelsdag van de week dicht bij huis. ING is van de zwaargewichten de grootste stijger met 3 procent.
Analist Jos Renssen van Keijser Capital constateert dat beleggers zich de laatste dagen "bar weinig" aantrekken van de oplopende olieprijzen. Daarnaast daalt de rente die zuidelijke lidstaten van de eurozone moeten betalen gestaag. De rente die Italië momenteel moet betalen is zelfs lager dan de Spaanse rente laat Renssen weten. Voorts kreeg de beurs een duwtje in de rug door de uitspraak over ING en opluchting dat schoon schip is gemaakt bij SBM Offshore, aldus Renssen.
SBM Offshore sluit na de bekendmaking voorbeurs van zijn jaarcijfers 15,6 procent hoger. Met een weging in de AEX van 1 procent is de dienstverlener voor de olie-industrie goed voor een stijging van 0,15 procent van de index. Zwaargewicht ING noteert 3 procent hoger nadat het Gerecht van de EU heeft bepaald dat de wijzigingen van de terugbetalingsvoorwaarden van de kapitaalinjectie geen nieuwe staatssteun vormen.