Taskforce streeft naar andere beeldvorming werkende vrouwen
9 maart 2010 - De Taskforce Deeltijdplus streeft naar een cultuurverandering in de arbeidsparticipatie van Nederlandse vrouwen, die momenteel kampioen deeltijdwerken zijn. De in april 2008 door regering en sociale partners in het leven geroepen taskforce wil met name de beeldvorming over werkende vrouwen veranderen.
Dat wordt hard nodig geacht in verband met de vergrijzing, die in de toekomst een tekort op de arbeidsmarkt dreigt te veroorzaken. Probleem is dat het grote aandeel van parttime-werk onder vrouwen niet zozeer voortkomt uit gebrek aan ambitie, maar eerder een gevolg is van een fixatie op inhoud, meer dan op promotie en leiderschap. Dat bleek onder meer uit een studie van de Radboud Universiteit Nijmegen en bureau Research en Beleid.
Ook uit een behoeftenonderzoek dat het Sociaal Cultureel Planbureau (SCP) in opdracht van de taskforce uitvoerde, kwam naar voren dat vrouwen bereid zijn veel meer te werken als de werkgever ze daarin meer tegemoet zou komen. Onderzoek van de economen Bas van der Klaauw, Jan van Ours en Nicole Bosch wijst uit dat vrouwen tevreden zijn met het feit dat met name relatief hooggeschoolde arbeid parttime gedaan kan worden.
Agentschap NL hielp Amsterdance aan contacten op de Amerikaanse markt dankzij een marktscan die door de ambassade werd gemaakt. "Een prima stukje dienstverlening van de overheid". Lees hun verhaal op www.agentschapnl.nl/goedvoorbereid.
Vanaf 2020 is Generatie Z aan zet. Bent u er klaar voor? Of staat u straks schaakmat? Motiveren kunnen we Generatie Z niet, maar inspireren des te meer.