13 oktober 2010 - Het pensioenfonds ABP heeft het aandeel van aandelen in de portefeuille verlaagd. Xander den Uyl, lid van het bestuur van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds (ABP), verklaart dat het geld dat eerst in aandelen zat, nu op een andere manier in bedrijven wordt belegd. Bijvoorbeeld via private investeringen en hedge funds.
ABP kampt met drie problemen. Ten eerste is de rente laag, waardoor het fonds boekhoudkundig gezien over onvoldoende vermogen beschikt om aan toekomstige verplichtingen te voldoen. Eind augustus kwam de dekkingsgraad van ABP uit op 88%. Daardoor is het misschien nodig om premies te verhogen en reeds opgebouwde pensioenen te verlagen. Ten tweede moeten het huidige pensioensysteem worden aangepast aan de langere levensverwachting en de vergrijzing. Ten derde is een negatieve beeldvorming ontstaan over fondsen en het systeem. Aanpassingen zijn nodig, maar in essentie is het een deugdelijk stelsel zodat het niet nodig is om van het pensioen een meer individuele verantwoordelijkheid te maken zoals in de VS en het VK.
Den Uyl stipt aan dat ABP momenteel een groter vermogen heeft dan ooit. Hij verwacht dat het vermogen in de komende jaren zal groeien met 10 miljard euro per jaar.
Informeren, boeien en amuseren – Steve Jobs heeft presentaties tot een kunstvorm verheven. De vroegere CNN-journalist Carmine Gallo heeft de technieken van het presentatiegenie geanalyseerd en de conclusies in een E-book gebundeld. Download nu het whitepaper gratis op CitrixOnline!
Op de vernieuwde site van Brisk Magazine vindt u meer dan 100 handige checklists voor ondernemers. Van het oprichten van een BV, het uitvoeren van een marktonderzoek, tot elektronisch factureren. Van de checklist 'functioneringsgesprek' tot het tegengaan van een jetlag. En nog veel meer. Gratis. Meld u nu aan!
Wilt u ook risico's nemen, knopen doorhakken en moeiteloos collega's en vrienden overtuigen? Kies dan voor de strategieën en tactieken van de generaal, toonbeeld van daadkracht en heldere communicatie.