25 februari 2010 - Het Nederlandse accountantskantoor Ernst & Young gaat het informatiebedrijf Doxis afstoten. De consultant voor digitaal beheer van documenten en archieven heeft 160 mensen in dienst en zal worden overgenomen door Max Beekhuis, één van de directeuren.
Het personeel van Ernst & Young zal woensdag worden ingelicht. Een interne evaluatie leidde tot de beslissing om de dochter af te stoten. Ernst & Yong zegt voortdurend te kijken of de focus nog juist is. `In dat licht viel begin vorig jaar de conclusie dat er onvoldoende synergie is tussen Doxis en Ernst & Young.` Doxis was sinds 1997 onderdeel van Ernst & Young en heeft volgens Beekhuis een jaaromzet van circa 10 miljoen euro. Volgens financieel directeur Mike Hartkoorn van Ernst & Young was er `onvoldoende wederzijdse bestuiving op opdrachten`.
Beekhuis deelt de opvatting dat er meer voordelen dan nadelen zitten aan een zelfstandig voortbestaan. `Wij werken lokaal, terwijl Ernst & Young een internationale organisatie is. Daar zat voor ons geen kostenvoordeel in. Als zelfstandig bedrijf hebben we ook geen last meer van de onafhankelijkheidsregels en andere procedures waar Ernst & Young aan is gebonden.`
Leer ontspannen presenteren met flair. Bent u gewend te presenteren en te speechen, maar wilt u een ware topspreker worden, die iedereen zich herinnert? Of bent u juist een beginneling, die spreekangst en gierende zenuwen wil omzetten naar een ontspannende en overtuigende presentatie? Pieter Frijters coacht en traint CEO's en topmanagers maar ook beginnende leidinggevenden en professionals. Bel 0182 612 345 om uw plek te reserveren of kijk op www.spreek.nl.
Het Handboek Online Marketing (HOM) is een praktisch management- en studieboek dat bol staat van de cijfers, feiten, do's en dont's, praktijkvoorbeelden, interviews, modellen en cases. Het handboek maakt een einde aan het blindelings inzetten van 'zomaar wat online instrumenten'.