Danske Bank Group werkt aan financiële geletterdheid consument
2 september 2010 - De Deense bankengroep Danske Bank Group werkt aan de financiële geletterdheid van de consument. Danske Bank Group is een van de grootste financiële dienstverleners in Europa en de grootste van Denemarken. Het in 2008 geïntroduceerde Financial Literacy Programme is gericht `op het leggen van een basis voor een gezond financieel begin van het volwassen leven`.
Volgens Mads Helleberg Dorff Christiansen, senior manager corporate affairs en verantwoordelijk voor het programma, is het Financial Literacy Programme ontstaan na een onderzoek onder 18- en 19-jarigen in de voor Danske Bank Group belangrijkste markten. Dat zijn Denemarken, Finland, Zweden, Noorwegen, Noord-Ierland en Ierland. Het onderzoek toonde aan dat 50% van de jong volwassenen niet wist wat rente is. Nog eens 30% wist niet dat leningen niet gratis verstrekt worden.
Om de financiële geletterdheid van deze groep mensen te vergroten kwam Danske Bank Group dan ook op het idee voor de Financial Literacy Programme. Het programma is gericht op jong volwassenen maar ook op jonge kinderen. Het idee is dat wie op jonge leeftijd gezonde (financiële) gewoontes aanleert, hier op latere termijn voordeel uit haalt.
Agentschap NL hielp Amsterdance aan contacten op de Amerikaanse markt dankzij een marktscan die door de ambassade werd gemaakt. "Een prima stukje dienstverlening van de overheid". Lees hun verhaal op www.agentschapnl.nl/goedvoorbereid.
Vanaf 2020 is Generatie Z aan zet. Bent u er klaar voor? Of staat u straks schaakmat? Motiveren kunnen we Generatie Z niet, maar inspireren des te meer.