zoeken Nieuwsbrief
      RSS    Twitter   
  
vaknieuws
 

SBR vermindert administratieve lasten

18 augustus 2010 - Standaard bedrijfsrapportage (SBR) is een goed instrument om de omvang en de diversiteit aan rapportageverplichtingen beter beheersbaar te maken voor organisaties. Met SBR wordt het aantal rapportagevragende partijen weliswaar niet kleiner, het wordt wel mogelijk om de diversiteit in de eisen te verminderen en het elektronisch uitwisselen van financiële rapportages te faciliteren.

SBR maakt gebruik van XBRL als techniek om sneller en eenvoudiger financiële rapportages uit te wisselen met ondernemingen, de accountant of het administratiekantoor. Ook de elektronische kredietaanvraag en kredietrapportage zijn nu een belangrijk onderdeel hiervan . Door de aan te leveren gegevens te standaardiseren, word het mogelijk om direct vanuit het financiële pakket een rapportage naar de bank aan te maken die bovendien reproduceerbaar is.

De belangrijkste voordelen van gegevenuitwisseling op basis van SBR zijn lagere kosten en minder administratie; meer digitaal en minder papier; het in een keer aanleveren van de afgesproken gegevens; een betere kwaliteit van de gegevens; kortere doorlooptijd bij kredietaanvraag; betere risico-inschatting en meer differentiatie in hoogte en prijs van krediet.

Bron(nen):
Finance & Control (augustus 2010)
Bron: Profnews
 
 Doorsturen   1 reactie
  
 
 
reacties
 
Mark Appel  |   | 
19-08-2010
 | 
08:48 uur
Het SBR programma is vanuit de overheid ooit eens gestart om lastenverlichting bij de ondernemer te bewerkstelligen. Dat is mogelijk mits de ondernemer samenwerkt met een accountant die de SBR heeft omarmt en het verwerkingsproces rondom de administratie volledig heeft gedigitaliseerd. Hier wil het nog wel eens mank gaan want is dat niet het geval dat merkt de ondernemer er namelijk niets van. Dus tip voor de ondernemer: vraag hier eens naar bij uw accountant. SBR is een gestandaardiseerde manier voor het uitwisselen van financiele rapportages voor o.a. kvk, belastingdienst en banken. Geen papierwerk meer maar alles gedigitaliseerd. Succes!

REAGEREN

Naam:
Emailadres:
URL: (niet verplicht) http:// 
 
Reactie/Opmerking:
Ik wil bericht per e-mail ontvangen als er meer reacties op dit artikel verschijnen.
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast. Is het niet te lezen? Klik hier om de code te wijzigen.
advertorial
Goed voorbereid de buitenlandse markt op
Agentschap NL hielp Amsterdance aan contacten op de Amerikaanse markt dankzij een marktscan die door de ambassade werd gemaakt. "Een prima stukje dienstverlening van de overheid". Lees hun verhaal op www.agentschapnl.nl/goedvoorbereid.
Lees verder
Meer dan 100 gratis checklists voor ondernemers. Op Brisk Magazine, internetmagazine voor ondernemers.
reacties
Raad van Commissarissen Ajax stapt vrijwel zeker op (1) 
Crisis werkt psychisch verzuim in de hand (1) 
Werken tot uw 70ste oplossing van de crisis? (6) 
Steeds minder sollicitanten liegen over salaris (1) 
Marketeers kritisch over de toekomst van telemarketing (1) 
Werkgevers en werknemers kunnen elkaar online niet vinden (1) 
Checklist: Bring Your Own (1) 
beurs
AEX index: 325.12 -0.06 %
Stijgers Dalers
Fornix biosc 0.65  4.8 %
USG people 7.7  3.8 %
Nedap 21.4  3.3 %
ING groep 6.87  -5.4 %
Prologis eur 6.75  -3.3 %
Nutreco 52.8  -2.9 %
Wall Street sluit licht hoger na akkoord Griekenland
ING wil Aziatische verzekeringstak in delen afstoten
Damrak sluit vlak in door Griekenland gedomineerde handel, ING weegt
meer beurs
top10
Waarom to-do lijstjes niet werken
Vijf tips voor het gebruik van sociale media en e-mail
Dubbel burn-out
Vier aspecten van talentmanagement die u kunt leren van de sportwereld
Werkgevers en werknemers kunnen elkaar online niet vinden
Drie modetrends en drie kledingtips voor het voorjaar
Millennial verkiest persoonlijke ontwikkeling boven hoog salaris
Nederlander weer bereid om te verhuizen voor baan
Kwart werknemers blij met controle door leidinggevende
Steeds minder sollicitanten liegen over salaris
meer top 10
boekennieuws
Generatie Z
Vanaf 2020 is Generatie Z aan zet. Bent u er klaar voor? Of staat u straks schaakmat? Motiveren kunnen we Generatie Z niet, maar inspireren des te meer.
Lees verder
meer boeken
vacatures
meer vacatures