Top-headhunter kampt met geruchten rond belangenverstrengeling
1 augustus 2010 - Top-headhunter Joost van Heijningen Nanninga van headhuntersbureau Egon Zehnder kampt met geruchten rond belangenverstrengelingen. De headhunter heeft diverse commissariaten, ook bij bedrijven waar Egon Zehnder klussen voor doet. Dit heeft gezorgd voor een schijn van belangenverstrengeling.
Het betreft met name het commissariaat bij USG. In 2009 moet Nanninga als commissaris de USG-topman ontslaan. Hij doet dit in samenwerking met de inmiddels overleden president-commissaris Cor Brakel. Er is een nieuwe topman nodig en Brakels vervanger Marike van Lier Lels besluit de zoektocht naar de nieuwe topman uit te besteden aan Egon Zehnder. Het bureau vindt uiteindelijk een nieuwe topman in Herman van Campenhout. Voor het werk krijgt Egon Zehnder echter een ruime vergoeding, terwijl Nanninga als commissaris ook een vergoeding krijgt.
Dit leidt tot vragen binnen de Vereniging van Effectenbezitters (VEB), zeker als blijkt uit de jaarrekening dat USG 0,5 miljoen euro aan Egon Zehnder heeft betaald. Hoewel dit bedrag later wordt tegen gesproken, is de schijn van belangenverstrengeling wel gewekt. Wat voor gevolgen dit zal hebben is echter nog niet bekend.
Leer ontspannen presenteren met flair. Bent u gewend te presenteren en te speechen, maar wilt u een ware topspreker worden, die iedereen zich herinnert? Of bent u juist een beginneling, die spreekangst en gierende zenuwen wil omzetten naar een ontspannende en overtuigende presentatie? Pieter Frijters coacht en traint CEO's en topmanagers maar ook beginnende leidinggevenden en professionals. Bel 0182 612 345 om uw plek te reserveren of kijk op www.spreek.nl.
Het Handboek Online Marketing (HOM) is een praktisch management- en studieboek dat bol staat van de cijfers, feiten, do's en dont's, praktijkvoorbeelden, interviews, modellen en cases. Het handboek maakt een einde aan het blindelings inzetten van 'zomaar wat online instrumenten'.