9 maart 2010 - Het komt nog te veel voor dat vrouwelijk talent niet op het juiste niveau aan het werk wordt gezet. Dat concludeert het World Economic Forum (WEF) in een onderzoek dat maandag, op internationale vrouwendag, werd gepresenteerd.
Het WEF stuurde 600 bedrijven in 20 landen, waaronder Nederland, een vragenlijst over de positie van vrouwelijke werknemers. Uit de studie komt naar voren dat minder dan 5% van de ondervraagde bedrijven wordt geleid door een vrouw. Finland, Noorwegen, Turkije, Italië en Brazilië vormen een positieve uitzondering. Hier heeft 10 tot 14% van de bedrijven een vrouw aan het roer. In Nederland zit bij geen enkele van de ondervraagde bedrijven een vrouw aan de top.
Nederland doet het niet slecht wat betreft het totaal aantal vrouwelijke werknemers in het bedrijfsleven. Samen met Finland deelt Nederland een vierde plaats, met gemiddeld 44%. Amerika gaat op kop met 52% vrouwelijke werknemers bij bedrijven.
Agentschap NL hielp Amsterdance aan contacten op de Amerikaanse markt dankzij een marktscan die door de ambassade werd gemaakt. "Een prima stukje dienstverlening van de overheid". Lees hun verhaal op www.agentschapnl.nl/goedvoorbereid.
Vanaf 2020 is Generatie Z aan zet. Bent u er klaar voor? Of staat u straks schaakmat? Motiveren kunnen we Generatie Z niet, maar inspireren des te meer.