Uitzendbureau Noorse Broeders moet premies betalen
Dat concludeert de Arbeidsinspectie op basis van een onderzoek naar de werkwijze van DWN Services. `Wij adviseren om al het personeel zo snel mogelijk een individueel arbeidscontract aan te bieden`, luidt de voornaamste aanbeveling van de inspectie, die overigens niet inhoudelijk mag ingaan op het onderzoek. Het oordeel van de Arbeidsinspectie betekent een forse aderlating voor de vaak als sekte beschouwde Noorse Broeders, officieel Christelijke Gemeenschap Nederland.
DWN werd in 2002 opgericht om gelovigen in staat te stellen zich in hun vrije tijd collectief te verhuren aan grote bedrijven. De gelovigen ontvangen geen inkomen voor hun werk, de opbrengsten vloeien rechtstreeks naar gebouwen en projecten van de Noorse Broeders. DWN Service zal door de uitspraak van de inspectie genoodzaakt zijn loonbelasting en sociale premies af te dragen.
Agentschap NL hielp Amsterdance aan contacten op de Amerikaanse markt dankzij een marktscan die door de ambassade werd gemaakt. "Een prima stukje dienstverlening van de overheid". Lees hun verhaal op www.agentschapnl.nl/goedvoorbereid.
Vanaf 2020 is Generatie Z aan zet. Bent u er klaar voor? Of staat u straks schaakmat? Motiveren kunnen we Generatie Z niet, maar inspireren des te meer.