zoeken Nieuwsbrief
      RSS    Twitter   
  
vaknieuws
 

Grafische industrie moet nog slag maken op gebied van after sales

26 augustus 2010 - Hoewel de after sales extra belangrijk is voor de grafische industrie vanwege de continue en terugkerende onderstroom, presteert de sector op dit gebied gemiddeld even goed of slechts iets beter dan andere industrieën.

Kortom: er kan nog een forse professionaliseringsslag gemaakt worden. Volgens Lex Bergers, directeur van Lexpertise Business Inspirators, wordt het belang van after sales onderschat. Grafische bedrijven rennen zijns inziens te veel van order naar order en staan te weinig stil bij de klant. En dat terwijl juist de aandacht voor de klant een band schept waarmee een bedrijf zich van de concurrentie kan onderscheiden. Immers, de meeste orders worden nog steeds door gunningen verkregen. Daarbij is after sales niets meer dan het tonen van interesse in de klant nadat een order is afgerond - bijvoorbeeld wat het effect was van de poster die het bedrijf voor de klant maakte.

Maar ook: het doen van navraag naar de kwaliteit van de samenwerking. Volgens Bergers levert een consequente after sales geld op. En dus moeten bedrijven gewoon tijd in hun agenda inruimen voor het nabellen van klanten. Volgens Bergers ligt de nadruk bij veel grafische bedrijven nog steeds te veel op de techniek.

Bron(nen):
Graficus (augustus 2010)
Bron: Profnews
 
 Doorsturen   Reageer   
  
 
 
reacties
 
Er zijn nog geen reacties.

REAGEREN

Naam:
Emailadres:
URL: (niet verplicht) http:// 
 
Reactie/Opmerking:
Ik wil bericht per e-mail ontvangen als er meer reacties op dit artikel verschijnen.
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast. Is het niet te lezen? Klik hier om de code te wijzigen.
advertorial
Goed voorbereid de buitenlandse markt op
Agentschap NL hielp Amsterdance aan contacten op de Amerikaanse markt dankzij een marktscan die door de ambassade werd gemaakt. "Een prima stukje dienstverlening van de overheid". Lees hun verhaal op www.agentschapnl.nl/goedvoorbereid.
Lees verder
Meer dan 100 gratis checklists voor ondernemers. Op Brisk Magazine, internetmagazine voor ondernemers.
reacties
Hoe situaties ongemerkt ons gedrag beďnvloeden (1) 
Raad van Commissarissen Ajax stapt vrijwel zeker op (1) 
Crisis werkt psychisch verzuim in de hand (1) 
Werken tot uw 70ste oplossing van de crisis? (6) 
Steeds minder sollicitanten liegen over salaris (1) 
Marketeers kritisch over de toekomst van telemarketing (1) 
Werkgevers en werknemers kunnen elkaar online niet vinden (1) 
beurs
AEX index: 320.09 -1.55 %
Stijgers Dalers
Tomtom 3.89  5.7 %
Xeikon 3.13  2.6 %
Nedap 21.8  1.9 %
ING groep 6.48  -5.7 %
SNS reaal 2.02  -5.6 %
Advanced met 9.35  -5.6 %
Direct resultaat Groothandelsgebouw daalt in 2011 vanwege exploitatiekosten
Damrak sluit lager op zorgen over Grieks default
Beursagenda maandag 13 februari 2011
meer beurs
top10
Waarom to-do lijstjes niet werken
Vijf tips voor het gebruik van sociale media en e-mail
Dubbel burn-out
Werkgevers en werknemers kunnen elkaar online niet vinden
Drie modetrends en drie kledingtips voor het voorjaar
Millennial verkiest persoonlijke ontwikkeling boven hoog salaris
Kwart werknemers blij met controle door leidinggevende
Steeds minder sollicitanten liegen over salaris
Innovatie cruciaal in huidige economie
Hoe situaties ongemerkt ons gedrag beďnvloeden
meer top 10
boekennieuws
Generatie Z
Vanaf 2020 is Generatie Z aan zet. Bent u er klaar voor? Of staat u straks schaakmat? Motiveren kunnen we Generatie Z niet, maar inspireren des te meer.
Lees verder
meer boeken
vacatures
meer vacatures