Vrouwenquotum is niet nodig om vrouw aan top te krijgen
24 oktober 2011 - Een vrouwenquotum is niet nodig om vrouwen aan de top te krijgen. Dat zegt Michaëla Ulrici, bestuursvoorzitter bij advocatenkantoor NautaDutilh. Ulrici vindt dat er bij een quotum sprake is van een soort verplichting.
Vrouwen die vervolgens door die verplichting aan de top komen te staan lopen eigenlijk een achterstand op, omdat zij er alleen maar zitten door die verplichting. Bovendien zou het oneerlijk zijn tegenover vrouwen die op eigen kracht de top hebben behaald. Begrip heeft Ulrici wel voor een quotum, omdat het nu gewoon te langzaam gaat om vrouwen tot de top te laten doorstoten.
Beter zou het zijn om de onderliggende oorzaken van het geringe aantal vrouwen in de top te achterhalen. Misschien zijn er bepaalde onbewuste patronen bij benoemingen of beoordelingen die tegen vrouwen zouden kunnen werken. Door dit te onderzoeken en aanpassingen te doen kunnen vrouwen wellicht doorstoten naar de top, want er zijn genoeg goed gekwalificeerde vrouwen.
Informeren, boeien en amuseren – Steve Jobs heeft presentaties tot een kunstvorm verheven. De vroegere CNN-journalist Carmine Gallo heeft de technieken van het presentatiegenie geanalyseerd en de conclusies in een E-book gebundeld. Download nu het whitepaper gratis op CitrixOnline!
Op de vernieuwde site van Brisk Magazine vindt u meer dan 100 handige checklists voor ondernemers. Van het oprichten van een BV, het uitvoeren van een marktonderzoek, tot elektronisch factureren. Van de checklist 'functioneringsgesprek' tot het tegengaan van een jetlag. En nog veel meer. Gratis. Meld u nu aan!
Wilt u ook risico's nemen, knopen doorhakken en moeiteloos collega's en vrienden overtuigen? Kies dan voor de strategieën en tactieken van de generaal, toonbeeld van daadkracht en heldere communicatie.