zoeken Nieuwsbrief
      RSS    Twitter   
  
vaknieuws
 

Banken moeten in merk blijven investeren

1 november 2010 - Banken moeten blijven investeren in hun merk, ook nu financiële instellingen weinig vertrouwen genieten en het merk zelf in het verdachtenbankje zit. Het blijft echter lonen om in het merk te investeren, maar men moet er wel op correcte wijze mee omgaan.

Uit onderzoek van Gromark, Asivik en Melin uit 2005 blijkt dat de mate van merkoriëntatie invloed heeft op de winstgevendheid. Ze concluderen dat organisaties waarbij het merk zowel intern als extern richtinggevend is het meest winstgevend zijn. Deze `leaders` zijn twee keer meer winstgevend dan de `sceptics` die het merk alleen als logotype zien. De leaders gebruiken het merk als intern kompas en extern om klanten aan zich te binden. Idealiter zullen consumenten het merk vertrouwen waardoor ze geïnspireerd raken en loyaal zijn. Een heldere merkidentiteit zorgt tevens voor synergie in het handelen en innovatiekracht.

Rabobank illustreert dat een sterk merk hand in hand gaat met vertrouwen, een voorkeur bij consumenten en een hoge plaats op ranglijsten met aantrekkelijke werkgevers. Via de nieuwe campagne `een bank met ideeën` toont Rabobank aan dat het vertrouwen heeft in de toekomst.

Bron(nen):
Banking Review (november 2010)
Bron: Profnews
 
 Doorsturen   Reageer   
  
 
 
reacties
 
Er zijn nog geen reacties.

REAGEREN

Naam:
Emailadres:
URL: (niet verplicht) http:// 
 
Reactie/Opmerking:
Ik wil bericht per e-mail ontvangen als er meer reacties op dit artikel verschijnen.
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast. Is het niet te lezen? Klik hier om de code te wijzigen.
advertorial
Steve Jobs – zijn geniale presentatiemethoden
Informeren, boeien en amuseren – Steve Jobs heeft presentaties tot een kunstvorm verheven. De vroegere CNN-journalist Carmine Gallo heeft de technieken van het presentatiegenie geanalyseerd en de conclusies in een E-book gebundeld.
Download nu het whitepaper gratis op CitrixOnline!
Lees verder
reacties
Hoe herkent u de signalen van een burnout? (2) 
Werknemer neemt zelf initiatief voor opleiding en training (1) 
CV wordt binnen vijf minuten gekeurd (8) 
Kantoor Goldman Sachs opent vestiging in Amsterdam (1) 
Vijf teambuilding-tips uit de sportwereld (1) 
Bijna helft miljardenuitgaven niet op effecten getoetst (1) 
Doorbreek de sleur en word productief en blij (3) 
beurs
AEX index: 292.76 0.23 %
Stijgers Dalers
Kardan 0.68  7.9 %
Roodmicrotec 0.16  6.7 %
Tomtom 3.51  4.5 %
Delta lloyd 10.3  -5.6 %
Accell group 13.68  -2 %
Unit 4 19.6  -2 %
Correctie: Beoogde commissarissen NedSense trekken zich terug
Kleine winst AEX na meevallend consumentenvertrouwen VS
Beoogd commissarissen NedSense trekken zich terug
meer beurs
advertorial
Meer dan 100 gratis checklists voor ondernemers
Op de vernieuwde site van Brisk Magazine vindt u meer dan 100 handige checklists voor ondernemers. Van het oprichten van een BV, het uitvoeren van een marktonderzoek, tot elektronisch factureren. Van de checklist 'functioneringsgesprek' tot het tegengaan van een jetlag. En nog veel meer. Gratis. Meld u nu aan!
Lees verder
top10
Herken de elf roddeltypes in uw team
Zes tips voor een onderscheidende sollicitatie
Crisis overleven? Vehoog uw gunfactor!
Zes mechanismen om positief te overtuigen
CV wordt binnen vijf minuten gekeurd
Tien redenen om workshifting te omarmen
De slechtste baas. . . bent u nog altijd zelf
Burn-out en schaamte: onlosmakelijk verbonden
Doorbreek de sleur en word productief en blij
Wantrouwen belemmert Het Nieuwe Werken
meer top 10
boekennieuws
Denken als een generaal
Wilt u ook risico's nemen, knopen doorhakken en moeiteloos collega's en vrienden overtuigen? Kies dan voor de strategieën en tactieken van de generaal, toonbeeld van daadkracht en heldere communicatie.
Lees verder
meer boeken
vacatures
meer vacatures