zoeken Nieuwsbrief
      RSS    Twitter   
  
vaknieuws
 

Arbeidsmarkt zit nog steeds op slot voor ouderen

6 juli 2010 - De arbeidsmarkt zit op slot voor 55-plussers. Aan het woord is Carry Goedhart, directeur van Expertisecentrum LEEFtijd. Dit adviesbureau houdt zich bezig met vraagstukken rond duurzame inzetbaarheid en adviseert branches, sectoren en bedrijven.

Volgens Goedhart bestaan er nogal wat vooroordelen over de inzetbaarheid en productiviteit van oudere werknemers. Wanneer wordt gekeken naar zaken als accuratesse, klantgerichtheid en betrouwbaarheid, dan blijken oudere werknemers daar hoog op te scoren. En hoewel dat een belangrijk dimensie is van productiviteit, wordt bij werving en selectie toch weer gekozen voor de jonge, witte en fitte man. Niettemin is Goedhart positief: de demografische ontwikkelingen zullen werkgevers namelijk gewoonweg dwingen hun beleid te herzien.

Daarenboven heeft Goedhart er alle vertrouwen in dat het nieuwe kabinet echt werk gaat maken van de verhoging van de AOW-leeftijd. Immers, dan zijn werkgevers gedwongen om te kijken hoe hun werknemers die AOW-leeftijd ook in goede gezondheid gaan halen. Werkgevers moeten blijven investeren in hun oudere werknemers. En daar moet een accentverschuiving komen van `ontzie maar` naar `ontwikkel maar`.

Bron(nen):
Pensioen Advies (30-6-2010)
Bron: Profnews
 
 Doorsturen   Reageer   
  
 
 
reacties
 
Er zijn nog geen reacties.

REAGEREN

Naam:
Emailadres:
URL: (niet verplicht) http:// 
 
Reactie/Opmerking:
Ik wil bericht per e-mail ontvangen als er meer reacties op dit artikel verschijnen.
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast. Is het niet te lezen? Klik hier om de code te wijzigen.
advertorial
Goed voorbereid de buitenlandse markt op
Agentschap NL hielp Amsterdance aan contacten op de Amerikaanse markt dankzij een marktscan die door de ambassade werd gemaakt. "Een prima stukje dienstverlening van de overheid". Lees hun verhaal op www.agentschapnl.nl/goedvoorbereid.
Lees verder
Meer dan 100 gratis checklists voor ondernemers. Op Brisk Magazine, internetmagazine voor ondernemers.
reacties
Steeds minder sollicitanten liegen over salaris (1) 
Marketeers kritisch over de toekomst van telemarketing (1) 
Werkgevers en werknemers kunnen elkaar online niet vinden (1) 
Checklist: Bring Your Own (1) 
Waarom to-do lijstjes niet werken (34) 
Hoe verbreek ik de starheid jegens veranderingen? (2) 
Vijf tips voor het gebruik van sociale media en e-mail (1) 
beurs
AEX index: 325.33 -0.20 %
Stijgers Dalers
Wavin 10.35  8.5 %
Wessanen kon 2.94  5 %
USG people 7.42  4.5 %
Qurius 0.17  -5.6 %
Heijmans 8.92  -3.6 %
KPN kon 7.99  -2.7 %
Beursagenda donderdag 9 februari 2012
Wekelijkse olievoorraden VS stijgen
Moody's verlaagt outlook Philips
meer beurs
top10
Waarom to-do lijstjes niet werken
Vijf tips voor het gebruik van sociale media en e-mail
Dubbel burn-out
Vier aspecten van talentmanagement die u kunt leren van de sportwereld
Verbale aanwezigheid vergroot uw doeltreffendheid
Drie modetrends en drie kledingtips voor het voorjaar
Werkgevers en werknemers kunnen elkaar online niet vinden
Merkartikelen staan onder druk
Millennial verkiest persoonlijke ontwikkeling boven hoog salaris
Nederlander weer bereid om te verhuizen voor baan
meer top 10
boekennieuws
Generatie Z
Vanaf 2020 is Generatie Z aan zet. Bent u er klaar voor? Of staat u straks schaakmat? Motiveren kunnen we Generatie Z niet, maar inspireren des te meer.
Lees verder
meer boeken
vacatures
meer vacatures