Restaurantsector België is hoopvol voor eindejaarsperiode
4 december 2009 - De Belgische restaurateurs kunnen rekenen op een uitstekende eindejaarsperiode. Dat blijkt uit een rondvraag van de kranten van de Concentra-groep. Daarbij wordt opgemerkt dat de reservaties bij restaurants, feestzalen en traiteurs bijzonder vlot lopen.
Er is een opvallend verschil met vorig jaar, toen heel wat uitbaters door gebrek aan belangstelling de deur moesten sluiten. Veel restaurants zouden op dit ogenblik al zijn volgeboekt. Daarbij wordt gesteld dat mensen opnieuw buitenshuis willen vieren, zeker wanneer de prijzen beperkt blijven.
Ook traiteurs signaleren minstens evenveel bestellingen als vorig jaar, toen nochtans veel mensen door de economische crisis beslisten om thuis de nieuwsjaarsfeesten te vieren. Er wordt nog een grote stijging verwacht in de resterende weken. Ook de supermarkten melden grote interesse in champagne en delicatessen.
Agentschap NL hielp Amsterdance aan contacten op de Amerikaanse markt dankzij een marktscan die door de ambassade werd gemaakt. "Een prima stukje dienstverlening van de overheid". Lees hun verhaal op www.agentschapnl.nl/goedvoorbereid.
Vanaf 2020 is Generatie Z aan zet. Bent u er klaar voor? Of staat u straks schaakmat? Motiveren kunnen we Generatie Z niet, maar inspireren des te meer.