zoeken Nieuwsbrief
      RSS    Twitter   
  
nieuws
 

Nederlander 'netwerkt' zeven uur per maand

9 april 2010 - De gebruiksintensiteit van sociale media websites blijft voorlopig achter bij de hoge naamsbekendheid. Gemiddeld besteedt men zo'n zeven uur per maand aan sociale online netwerken. Dat blijkt uit onderzoek van Multiscope onder 14.686 Nederlanders naar de kennis, houding en het gedrag rondom sociale media.

Op dit moment bevindt het gebruik van social media zich in een overgangsfase. De naamsbekendheid is hoog, maar de tijdsbesteding is nog relatief laag. Ook is er een groep die afwachtend is als het gaat om actief deelnemen aan sociale netwerken. Gemiddeld gebruikt men 1,8 social media websites naast elkaar. Slechts drie procent kent geen enkele sociale media website, elf procent geeft aan van geen enkele sociale media website lid te zijn of een profiel te hebben, zeventien procent zegt de afgelopen maand geen sociale media website gebruikt te hebben. 

Groeipotentie
Hyves en Youtube zijn samen goed voor 70 procent van de totale social media tijdsbesteding in Nederland. Twitter is inmiddels bekend bij 76 procent van de internet populatie. Wanneer we de huidige gebruikers vragen naar hun te verwachten gebruiksintensiteit in het komende jaar, zien we dat de meeste groeipotentie zit bij LinkedIn (+33 procent) gevolgd door Twitter (+26 procent). Het verschil tussen 'kijken' en lidmaatschap is het grootst bij Youtube. Dit komt waarschijnlijk omdat Youtube meer een consumptie- in plaats van een participatie platform is. Daarnaast zouden gebruikers drempels kunnen ervaren bij het zelf publiceren van video. 

Messaging

In het onderzoek is ook gekeken naar de tijd die men besteedt aan online messaging. Dit blijkt aanzienlijk hoger te liggen dan bij social media. Uit het onderzoek blijkt dat men MSN Messenger (26 uur), Google Talk (twintig uur) en Ebuddy (elf uur) het meest intensief gebruikt. 

Sociaal contact

De voornaamste reden om social media te gebruiken is om contact te onderhouden met vrienden en familie (74 procent), als aangenaam tijdverdrijf (45 procent) en het delen van een hobby of interesse (24 procent). Daarnaast geeft vijftien procent aan het te gebruiken om nieuwe mensen te ontmoeten.
Van de respondenten is 61 procent het oneens met de stelling dat je door het gebruik van sociale media minder 'echt' contact met mensen hebt (neutraal 25 procent, eens veertien procent). Ook vinden veel Nederlanders (47 procent) niet dat met virtuele ontmoetingen afstanden tussen mensen worden vergroot (neutraal 30 procent, eens 23 procent).

 
 Doorsturen   1 reactie   
  
 

Gerelateerde nieuwsitems

 Drie redenen om sociale media niet te blokkeren
 Sociale netwerken worden nog niet veel gebruikt tijdens banenjacht
 Sociale netwerker is ook sociale werknemer
 Netwerken oude stijl werkt niet meer
 
 
reacties
 
Ferrie  |   | 
9-04-2010
 | 
09:28 uur
Deze percentages lopen in de pas met uitkomsten over e-learning, chat-coaching, mail-coaching e.d.
Het blijkt dat de nieuwe media een eigen mogelijkheid bieden voor heftige en ingrijpende gevoelens en emoties.
Het onderzoek is verricht door de Universiteit van Tilburg t.a.v. het chat-coachen.

REAGEREN

Naam:
Emailadres:
URL: (niet verplicht) http:// 
 
Reactie/Opmerking:
Ik wil bericht per e-mail ontvangen als er meer reacties op dit artikel verschijnen.
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast. Is het niet te lezen? Klik hier om de code te wijzigen.
advertorial
Goed voorbereid de buitenlandse markt op
Agentschap NL hielp Amsterdance aan contacten op de Amerikaanse markt dankzij een marktscan die door de ambassade werd gemaakt. "Een prima stukje dienstverlening van de overheid". Lees hun verhaal op www.agentschapnl.nl/goedvoorbereid.
Lees verder
Meer dan 100 gratis checklists voor ondernemers. Op Brisk Magazine, internetmagazine voor ondernemers.
reacties
Hoe situaties ongemerkt ons gedrag beďnvloeden (1) 
Raad van Commissarissen Ajax stapt vrijwel zeker op (1) 
Crisis werkt psychisch verzuim in de hand (1) 
Werken tot uw 70ste oplossing van de crisis? (6) 
Steeds minder sollicitanten liegen over salaris (1) 
Marketeers kritisch over de toekomst van telemarketing (1) 
Werkgevers en werknemers kunnen elkaar online niet vinden (1) 
beurs
AEX index: 320.09 -1.55 %
Stijgers Dalers
Tomtom 3.89  5.7 %
Xeikon 3.13  2.6 %
Nedap 21.8  1.9 %
ING groep 6.48  -5.7 %
SNS reaal 2.02  -5.6 %
Advanced met 9.35  -5.6 %
Direct resultaat Groothandelsgebouw daalt in 2011 vanwege exploitatiekosten
Damrak sluit lager op zorgen over Grieks default
Beursagenda maandag 13 februari 2011
meer beurs
top10
Waarom to-do lijstjes niet werken
Vijf tips voor het gebruik van sociale media en e-mail
Dubbel burn-out
Werkgevers en werknemers kunnen elkaar online niet vinden
Drie modetrends en drie kledingtips voor het voorjaar
Millennial verkiest persoonlijke ontwikkeling boven hoog salaris
Kwart werknemers blij met controle door leidinggevende
Steeds minder sollicitanten liegen over salaris
Innovatie cruciaal in huidige economie
Hoe situaties ongemerkt ons gedrag beďnvloeden
meer top 10
boekennieuws
Generatie Z
Vanaf 2020 is Generatie Z aan zet. Bent u er klaar voor? Of staat u straks schaakmat? Motiveren kunnen we Generatie Z niet, maar inspireren des te meer.
Lees verder
meer boeken
vacatures
meer vacatures