zoeken Nieuwsbrief
      RSS    Twitter   
  
nieuws
 

De economie wordt nooit meer zoals die was

10 maart 2010 - Organisaties zullen pas echt herstellen van de recessie als doordringt dat ze niet zomaar terug kunnen naar hoe het was voor de crisis. Daarbij moeten ze zich realiseren dat deze nieuwe, onplezierige economische realiteit in ieder geval tot 2015 zal duren.

Deze nogal sombere conclusie trekt BDO na rondvraag onder Britse ondernemingen, wetenschappers en denktanks. 

Overlevingsstrategie
Dit is geen goed nieuws voor de 44 procent van de ondervraagde bedrijven die denkt dat de economie binnen twee jaar weer zal zijn zoals die was. Hoewel Groot Brittannië technisch gezien uit de recessie is, zal de situatie zoals die nu is waarschijnlijk niet fundamenteel veranderen de komende vijf jaar.
Ondernemingen zullen zichzelf daarom opnieuw uit moeten vinden om te overleven, stelt BDO. Dit kan betekenen dat ze een geheel nieuw bedrijfsmodel moeten implementeren en/of opnieuw moeten evalueren hoe ze bij gaan dragen aan duurzame (en wellicht minder sterke) groei en de gevolgen die dit zal hebben op bijvoorbeeld de ‘aandeelhouderswaarde’. 

India en China
De wereldwijde economie is bovendien radicaal veranderd door de opkomst van India en China, en de gevolgen daarvan blijven ook na de recessie. Daarnaast zijn er momenteel enorme maatschappelijke en technologische verschuivingen aan de gang, met als gevolg dat sommige bedrijfsmodellen niet zullen overleven en anderen juist zullen floreren. De komende vijf jaar zullen zich kenmerken door onzekerheid, risico en complexiteit. De wereld is voorgoed veranderd en terug naar hoe het was is geen optie.


Bron: Management Issues
 
 Doorsturen   Reageer   
  
 

Gerelateerde nieuwsitems

 Nederlander noemt economisch herstel topprioriteit voor EU
 Economisch herstel heeft prioriteit voor nieuwe EU-voorzitter
 Vier positieve ontwikkelingen op de vooravond van 2010
 Drie conclusies uit de recessie
 
 
reacties
 
Er zijn nog geen reacties.

REAGEREN

Naam:
Emailadres:
URL: (niet verplicht) http:// 
 
Reactie/Opmerking:
Ik wil bericht per e-mail ontvangen als er meer reacties op dit artikel verschijnen.
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast. Is het niet te lezen? Klik hier om de code te wijzigen.
advertorial
Goed voorbereid de buitenlandse markt op
Agentschap NL hielp Amsterdance aan contacten op de Amerikaanse markt dankzij een marktscan die door de ambassade werd gemaakt. "Een prima stukje dienstverlening van de overheid". Lees hun verhaal op www.agentschapnl.nl/goedvoorbereid.
Lees verder
Meer dan 100 gratis checklists voor ondernemers. Op Brisk Magazine, internetmagazine voor ondernemers.
reacties
Hoe situaties ongemerkt ons gedrag beďnvloeden (1) 
Raad van Commissarissen Ajax stapt vrijwel zeker op (1) 
Crisis werkt psychisch verzuim in de hand (1) 
Werken tot uw 70ste oplossing van de crisis? (6) 
Steeds minder sollicitanten liegen over salaris (1) 
Marketeers kritisch over de toekomst van telemarketing (1) 
Werkgevers en werknemers kunnen elkaar online niet vinden (1) 
beurs
AEX index: 320.09 -1.55 %
Stijgers Dalers
Tomtom 3.89  5.7 %
Xeikon 3.13  2.6 %
Nedap 21.8  1.9 %
ING groep 6.48  -5.7 %
SNS reaal 2.02  -5.6 %
Advanced met 9.35  -5.6 %
Direct resultaat Groothandelsgebouw daalt in 2011 vanwege exploitatiekosten
Damrak sluit lager op zorgen over Grieks default
Beursagenda maandag 13 februari 2011
meer beurs
top10
Waarom to-do lijstjes niet werken
Vijf tips voor het gebruik van sociale media en e-mail
Dubbel burn-out
Werkgevers en werknemers kunnen elkaar online niet vinden
Drie modetrends en drie kledingtips voor het voorjaar
Millennial verkiest persoonlijke ontwikkeling boven hoog salaris
Kwart werknemers blij met controle door leidinggevende
Steeds minder sollicitanten liegen over salaris
Innovatie cruciaal in huidige economie
Hoe situaties ongemerkt ons gedrag beďnvloeden
meer top 10
boekennieuws
Generatie Z
Vanaf 2020 is Generatie Z aan zet. Bent u er klaar voor? Of staat u straks schaakmat? Motiveren kunnen we Generatie Z niet, maar inspireren des te meer.
Lees verder
meer boeken
vacatures
meer vacatures