zoeken Nieuwsbrief
      RSS    Twitter   
  
nieuws
 

Meer belangstelling cloud-storage ondanks veiligheids- en betrouwbaarheidszorgen

22 januari 2010 - Zorg over beveiliging en privacy zijn de belangrijkste drempels om over te stappen naar een cloud-storagemodel. Dit blijkt uit recent onderzoek van CommVault onder 535 klanten in de gehele wereld. Met het onderzoek peilde CommVault de interesse in cloud-storage en ging het na welke zorgen bedrijven op dit vlak hebben.

Uit het onderzoek blijkt dat 52 procent van de respondenten de inzet van cloud-storagediensten nu of in de toekomst overweegt. De meeste van hen geven aan dat groeiende datavolumes de belangrijkste aanleiding hiervoor zijn, gevolgd door een limiet aan de opslagcapaciteit, de belasting van datacenters, bewaarplicht en kostbare storage-infrastructuren. 

Voordelen
Gevraagd naar de belangrijkste voordelen van cloud-storage, noemt 33 procent van de respondenten disaster recovery buiten de eigen kantoormuren. Ook cloud-storage als vervanging van, of aanvulling op tapestorage wordt veel genoemd, evenals de mogelijkheden die de flexibele prijsmodellen bieden. Een groot aantal respondenten wijst op lagere kosten voor hardware, minder storage-eisen aan het datacenter en meer storagecapaciteit als voordelen. Ruim 75 procent van de respondenten geeft aan drempels te ervaren voor wat betreft de overstap naar cloud-storage. De meerderheid van de respondenten (dertig procent) noemt zorgen over de beveiliging en privacy van data de belangrijkste drempel.
Betrouwbaarheid komt op de tweede plaats als belangrijke drempel; twintig procent van de respondenten geeft dit aan. Hoewel bedrijven aangeven dat de kosten voor IT-beheer en storage op de eigen locatie sterk groeien, geeft slechts zeventien procent van de respondenten aan zich zorgen te maken over de kosten van cloud-services. Schaalbaarheid staat op de vierde plaats. 

Opgeslagen data
Uit het onderzoek blijkt dat 43 procent van de respondenten verwacht tussen zes en 75 TB aan data in de cloud op te slaan. Bijna 60 procent beheert deze hoeveelheid data momenteel al in huis, terwijl bijna de helft maandelijks tussen zes en 75 TB aan data op tape opslaat en buiten de kantoormuren bewaart. Als data eenmaal naar de cloud is verplaatst, is bijna een kwart van de respondenten (24 procent) van plan het daar meer dan zes jaar te laten staan. Acht procent geeft aan data meer dan tien jaar in de cloud te willen opslaan. Van de bedrijven die de cloud gaan gebruiken, verwacht 31 procent een netwerkbandbreedte van tussen 1,6 MB/s en 30 MB/s te reserveren uitsluitend voor toegang tot cloud-storage. Vijftien procent noemt tussen 31 MB/s en 130 MB/s als gereserveerde bandbreedte.

 
 Doorsturen   1 reactie   
  
 

Gerelateerde nieuwsitems

 Ict in 2010: netbooks, cloud en iPad
 Telefooncentrale ‘in the cloud’ wint aan populairiteit
 Cloud computing verandert bedrijven in hoog tempo
 CEO dwingt CIO nu al tot cloud-computing
 
 
reacties
 
rv  |   | 
23-01-2010
 | 
08:30 uur
Zolang een onderzoek is uitgevoerd door een leverancier van cloud-spullen, is de uitkomst uiterst subjectief te noemen.

Leuk stukkie free-publicity :-)

REAGEREN

Naam:
Emailadres:
URL: (niet verplicht) http:// 
 
Reactie/Opmerking:
Ik wil bericht per e-mail ontvangen als er meer reacties op dit artikel verschijnen.
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast. Is het niet te lezen? Klik hier om de code te wijzigen.
advertorial
Goed voorbereid de buitenlandse markt op
Agentschap NL hielp Amsterdance aan contacten op de Amerikaanse markt dankzij een marktscan die door de ambassade werd gemaakt. "Een prima stukje dienstverlening van de overheid". Lees hun verhaal op www.agentschapnl.nl/goedvoorbereid.
Lees verder
Meer dan 100 gratis checklists voor ondernemers. Op Brisk Magazine, internetmagazine voor ondernemers.
reacties
Hoe situaties ongemerkt ons gedrag beďnvloeden (1) 
Raad van Commissarissen Ajax stapt vrijwel zeker op (1) 
Crisis werkt psychisch verzuim in de hand (1) 
Werken tot uw 70ste oplossing van de crisis? (6) 
Steeds minder sollicitanten liegen over salaris (1) 
Marketeers kritisch over de toekomst van telemarketing (1) 
Werkgevers en werknemers kunnen elkaar online niet vinden (1) 
beurs
AEX index: 320.09 -1.55 %
Stijgers Dalers
Tomtom 3.89  5.7 %
Xeikon 3.13  2.6 %
Nedap 21.8  1.9 %
ING groep 6.48  -5.7 %
SNS reaal 2.02  -5.6 %
Advanced met 9.35  -5.6 %
Direct resultaat Groothandelsgebouw daalt in 2011 vanwege exploitatiekosten
Damrak sluit lager op zorgen over Grieks default
Beursagenda maandag 13 februari 2011
meer beurs
top10
Waarom to-do lijstjes niet werken
Vijf tips voor het gebruik van sociale media en e-mail
Dubbel burn-out
Werkgevers en werknemers kunnen elkaar online niet vinden
Drie modetrends en drie kledingtips voor het voorjaar
Millennial verkiest persoonlijke ontwikkeling boven hoog salaris
Kwart werknemers blij met controle door leidinggevende
Steeds minder sollicitanten liegen over salaris
Innovatie cruciaal in huidige economie
Hoe situaties ongemerkt ons gedrag beďnvloeden
meer top 10
boekennieuws
Generatie Z
Vanaf 2020 is Generatie Z aan zet. Bent u er klaar voor? Of staat u straks schaakmat? Motiveren kunnen we Generatie Z niet, maar inspireren des te meer.
Lees verder
meer boeken
vacatures
meer vacatures