zoeken Nieuwsbrief
      RSS   
  
nieuws
 

Crisis pakt goed uit voor zoekmachine marketing

MKB investeert steeds meer in zoekmachinemarketing

10 december 2009 - Voor zoekmachine marketing is veel meer financiële ruimte binnen het MKB dan verwacht. Uit onderzoek van Indenty onder 416 MKB organisaties blijkt dat het Nederlandse midden- en kleinbedrijf volgend jaar meer dan 250 miljoen euro zal uitgeven aan SEM. Terwijl veel bedrijven op het moment extra letten op de kosten, blijkt zoekmachine marketing sterk te groeien.

Dit onderzoek naar de kansen voor zoekmachine marketing binnen het MKB in Nederland wijst uit dat Nederlandse MKB organisaties gemiddeld 4.800 euro over heel 2009 zullen besteden aan zoekmachine marketing. Tevens zal dit gemiddelde jaarbudget met 9,5 procent stijgen naar 5.300 euro per bedrijf in het MKB in 2010. Op dit moment wordt zoekmachine marketing ingezet door een derde van de MKB bedrijven met website, voor 2010 is dit bijna 50 procent. 

Stijging

Ook de rest van de onderzoeksresultaten laten verassend positieve uitkomsten zien. De Nederlandse MKB ondernemers hebben aan het einde van 2009 een totaalbedrag van 153 miljoen euro besteedt aan zoekmachine marketing over het gehele jaar. In 2010 zal dit bedrag uitkomen op ongeveer 253 miljoen euro. Een verwachte stijging van ongeveer 100 miljoen euro. 

Onbekend

De meeste MKB organisaties die hebben aangegeven op dit moment nog geen zoekmachinemarketing in te zetten, zeggen (nog) niet genoeg weten van deze vorm van marketing. Ook zijn hierbij veel bedrijven die de website nog niet inzetten als marketing instrument, maar enkel als informerend middel. 

Kansen
Al met al liggen er veel kansen voor zoekmachine marketing binnen het MKB. De grootte van de markt en de groei in budgetten voor zoekmachine marketing zijn veel groter dan verwacht. Voor alle inzichten en uitkomsten van het onderzoek naar de groei en kansen voor zoekmachine marketing binnen het MKB in Nederland kunt u het rapport lezen op de website van Indenty.

 
 Doorsturen   1 reactie   Reageer  Nieuwsbrief   
 

Gerelateerde nieuwsitems

 Search marketeer houdt nog te weinig rekening met offline kanalen
 Marketeer wil zelf aan de slag met zoekmachinemarketing
 Zoekmachines belangrijkste marketingkanaal voor webwinkels
 Dialoogmarketing neemt sterk toe
 
reacties
 
Richard Kraan  |   | 
29-04-2010
 | 
00:41 uur
Dit klopt, ook wij hebben geďnvesteerd en meer nog meer leerlingen erdoor gekregen.

www.verkeersschooltransfer.nl

REAGEREN

Naam:
Emailadres:
URL: (niet verplicht) http:// 
 
Reactie/Opmerking:
Ik wil bericht per e-mail ontvangen als er meer reacties op dit artikel verschijnen.
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast.
advertorial
Spreken als Pieter Frijters?
Leer ontspannen presenteren met flair. Bent u gewend te presenteren en te speechen, maar wilt u een ware topspreker worden, die iedereen zich herinnert? Of bent u juist een beginneling, die spreekangst en gierende zenuwen wil omzetten naar een ontspannende en overtuigende presentatie? Pieter Frijters coacht en traint CEO's en topmanagers maar ook beginnende leidinggevenden en professionals. Bel 0182 612 345 om uw plek te reserveren of kijk op www.spreek.nl.
Lees verder
reacties
IT-managers moet minder sturen op proces en meer op uitkomst (1) 
Heb je tips voor mij als beginnend manager? (1) 
Zo gaat u om met de geruchtenstroom (3) 
Rijksoverheid evalueert subsidies niet goed (1) 
Marketeer heeft duurzaam ondernemen hoog in het vaandel (1) 
Zes tips om leiding te geven aan slimmeriken (2) 
Email via cloud computing vereist aandacht voor privacy (1) 
beurs
AEX index: 326.57 0.32 %
Stijgers Dalers
Ordina 2.61  4.4 %
Innoconcepts 0.2  5.3 %
Wessanen kon 2.75  3.8 %
Advanced met 6.38  -8.1 %
Antonov 0.17  -5.6 %
Gamma holdin 21.23  -3.5 %
Aanstaande huizenverkopen in Amerika flink gestegen
Spanje plaatst met succes nieuwe lening
Duitse autoverkopen onder druk in augustus
meer beurs
vaknieuws
Outsourcen van ICT is onvermijdelijk in westerse wereld
Commissarissen pakken bestuurders niet hard genoeg aan
Curator TEG: bedrijf ging ten onder aan slecht bestuur
Rijksoverheid evalueert subsidies niet goed
Ziekenhuizen worden gedwongen tot financiële focus op korte termijn
meer beurs
top10
Zo gaat u om met de geruchtenstroom
Zes valkuilen bij het voeren van een selectiegesprek
Twintig dingen die succesvolle werkzoekenden doen
Subtiele vleierij brengt u heel ver
Nederlander is moe
Arbeidsbemiddelingbranche vraagt om nieuwe technologieën
Zes tips om uit te blinken waarin u maar wilt
Heb je tips voor mij als beginnend manager?
Zes tips om leiding te geven aan slimmeriken
Nederlanders onderschatten impact preventie
meer top 10
boekennieuws
Handboek Online Marketing
Het Handboek Online Marketing (HOM) is een praktisch management- en studieboek dat bol staat van de cijfers, feiten, do's en dont's, praktijkvoorbeelden, interviews, modellen en cases. Het handboek maakt een einde aan het blindelings inzetten van 'zomaar wat online instrumenten'.
Lees verder
meer boeken
vacatures
meer vacatures