zoeken Nieuwsbrief
      RSS    Twitter   
  
nieuws
 

MKB ziet verhoging AOW-leeftijd met angst en beven tegemoet

17 november 2009 - Ondernemers in het midden- en kleinbedrijf zijn bang dat zij zwaar de dupe worden van de verhoging van de AOW-leeftijd naar 67 jaar. De besparing op de pensioenpremies verzacht voor hen geenszins de torenhoge kosten die ze maken om werknemers langer in dienst te houden.

Kleine en middelgrote bedrijven vrezen vooral in de knel te komen door de verplichting in het kabinetsvoorstel om werknemers in zware beroepen na 30 jaar een lichtere functie te geven. Lukt dat niet, dan moeten de werkgevers het loon deels doorbetalen tot 67 jaar. Ook zullen meer werknemers arbeidsongeschikt raken, wat ook leidt tot hogere kosten voor werkgevers.

MKB betaalt de rekening
Volgens Jan Berghuis, bestuurder van FNV Bondgenoten, krijgt het MKB de rekening gepresenteerd voor de eurotekens in de ogen waarmee de centrale werkgevers hun fiat geven aan de AOW-plannen. ''Zij draaien straks op voor het AOW-gat, voor kleinere ondernemers gaat het dan om enorme bedragen. Je kunt nu al zien aankomen dat werkgevers wel zullen uitkijken om oudere werknemers in dienst te nemen of te houden. Ze zullen meer gebruik gaan maken van flexibele werknemers, uitzendkrachten of zzp'ers, die ze niet in vaste dienst hoeven te nemen.''

 
 Doorsturen   Reageer   
  
 

Gerelateerde nieuwsitems

 ‘Verhoging pensioenleeftijd moedig besluit’
 Verhoging AOW-leeftijd kan nog steeds op weinig steun rekenen
 Nederlander niet blij met verhoging AOW-leeftijd
 ‘Verhoging arbeidsparticipatie ouderen levert vier miljard op’
 
 
reacties
 
Er zijn nog geen reacties.

REAGEREN

Naam:
Emailadres:
URL: (niet verplicht) http:// 
 
Reactie/Opmerking:
Ik wil bericht per e-mail ontvangen als er meer reacties op dit artikel verschijnen.
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast. Is het niet te lezen? Klik hier om de code te wijzigen.
advertorial
Goed voorbereid de buitenlandse markt op
Agentschap NL hielp Amsterdance aan contacten op de Amerikaanse markt dankzij een marktscan die door de ambassade werd gemaakt. "Een prima stukje dienstverlening van de overheid". Lees hun verhaal op www.agentschapnl.nl/goedvoorbereid.
Lees verder
Meer dan 100 gratis checklists voor ondernemers. Op Brisk Magazine, internetmagazine voor ondernemers.
reacties
Hoe situaties ongemerkt ons gedrag beďnvloeden (1) 
Raad van Commissarissen Ajax stapt vrijwel zeker op (1) 
Crisis werkt psychisch verzuim in de hand (1) 
Werken tot uw 70ste oplossing van de crisis? (6) 
Steeds minder sollicitanten liegen over salaris (1) 
Marketeers kritisch over de toekomst van telemarketing (1) 
Werkgevers en werknemers kunnen elkaar online niet vinden (1) 
beurs
AEX index: 320.09 -1.55 %
Stijgers Dalers
Tomtom 3.89  5.7 %
Xeikon 3.13  2.6 %
Nedap 21.8  1.9 %
ING groep 6.48  -5.7 %
SNS reaal 2.02  -5.6 %
Advanced met 9.35  -5.6 %
Direct resultaat Groothandelsgebouw daalt in 2011 vanwege exploitatiekosten
Damrak sluit lager op zorgen over Grieks default
Beursagenda maandag 13 februari 2011
meer beurs
top10
Waarom to-do lijstjes niet werken
Vijf tips voor het gebruik van sociale media en e-mail
Dubbel burn-out
Werkgevers en werknemers kunnen elkaar online niet vinden
Drie modetrends en drie kledingtips voor het voorjaar
Millennial verkiest persoonlijke ontwikkeling boven hoog salaris
Kwart werknemers blij met controle door leidinggevende
Steeds minder sollicitanten liegen over salaris
Innovatie cruciaal in huidige economie
Hoe situaties ongemerkt ons gedrag beďnvloeden
meer top 10
boekennieuws
Generatie Z
Vanaf 2020 is Generatie Z aan zet. Bent u er klaar voor? Of staat u straks schaakmat? Motiveren kunnen we Generatie Z niet, maar inspireren des te meer.
Lees verder
meer boeken
vacatures
meer vacatures