zoeken Nieuwsbrief
      RSS    Twitter   
  
nieuws
 

Nederland biedt multinationals fiscale sluiproute

21 oktober 2009 - Nederlandse multinationals betalen nauwelijks vennootschapsbelasting. De twintig grootste bedrijven dragen op die manier weinig tot niets bij aan de schatkist. Dit blijkt uit een reportage van Zembla die gisteravond werd uitgezonden. De Telegraaf schrijft erover.

Kleine en middelgrote bedrijven worden geacht zich strikt aan de wet en de belastingtarieven te houden, terwijl de grootste Nederlandse concerns lage tarieven afspreken met de fiscus. In plaats van de gangbare 25,5 procent vennootschapsbelasting, wordt gemiddeld effectief slechts zes á zeven procent geheven. Nederlandse multinationals als Shell, Philips, AkzoNobel en Unilever maken daar dankbaar gebruik van.

Sluiproute

Nederland promoot zich op die manier bovendien – met succes – als belastingparadijs bij buitenlandse grote ondernemingen, die zich hier dan ook massaal op papier vestigen. Door internationale belastingverdragen hoeven zij in eigen land geen belasting meer te betalen over in Nederland reeds belaste winsten. Onder meer Walt Disney, Kellog, Boeing, US Steel, Wall Mart en Microsoft maken gebruik van die fiscale sluiproute. Ook U2 en de Rolling Stones zijn op papier in ons land gevestigd.


Bron: De Telegraaf
 
 Doorsturen   2 reacties   
  
 

Gerelateerde nieuwsitems

 Nederland belastingparadijs voor U2 en Rolling Stones
 Amerikaanse bedrijven positief over Nederlands vestigingsklimaat
 Belastingontduiking makkelijker na uitspraak Europese hof
 Multinationals lopen steeds meer fiscale risico’s
 
 
reacties
 
www  |   | 
26-10-2009
 | 
17:12 uur
En en de brave burger mag langer doorwerken tot 67 jaar omdat AOW te duur wordt...

Tegelijker krijgen grote bedrijven miljarden aan belastingvoordeel.

Onbegrijpelijke maatregelen van de politiek.
CMR  |   | 
28-10-2009
 | 
21:00 uur
Ik ben geen econoom maar ik denk dat de fiscus wel degelijk goed nadenkt over dergelijke regelingen.

wat zal er gebeuren als de fiscus deze multinationals geen belastingvoordeel geeft?

Deze bedrijven vertrekken uit Nederland en zoeken een nieuwe vestigingsplaats. hoeveel banen gaat dit ons kosten? hoeveel inkomstenbelasting voor de fiscus? ik denk dat de gevolgen in deze tijden niet te overzien zijn.

Ik ben het eens dat 0% vennootschapsbelasting wel heel weinig is. Maar speciale regelingen kan ik goed begrijpen.

Het plan om langer door te werken is niet nieuw. Dit konden we na de babyboom ook al voorspellen. Het is alleen vreemd dat deze regeling niet al eerder doorgevoerd is.

REAGEREN

Naam:
Emailadres:
URL: (niet verplicht) http:// 
 
Reactie/Opmerking:
Ik wil bericht per e-mail ontvangen als er meer reacties op dit artikel verschijnen.
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast. Is het niet te lezen? Klik hier om de code te wijzigen.
advertorial
Steve Jobs – zijn geniale presentatiemethoden
Informeren, boeien en amuseren – Steve Jobs heeft presentaties tot een kunstvorm verheven. De vroegere CNN-journalist Carmine Gallo heeft de technieken van het presentatiegenie geanalyseerd en de conclusies in een E-book gebundeld.
Download nu het whitepaper gratis op CitrixOnline!
Lees verder
reacties
Kantoor Goldman Sachs opent vestiging in Amsterdam (1) 
Vijf teambuilding-tips uit de sportwereld (1) 
Bijna helft miljardenuitgaven niet op effecten getoetst (1) 
Doorbreek de sleur en word productief en blij (3) 
Burn-out en schaamte: onlosmakelijk verbonden (1) 
Zes tips voor een onderscheidende sollicitatie (1) 
Als de dertiende maand niet meer motiveert. . .  (1) 
beurs
AEX index: 292.08 1.01 %
Stijgers Dalers
Wereldhave 50.54  3.2 %
Tomtom 3.36  3.1 %
Nieuwe steen 7.08  3.1 %
Roodmicrotec 0.15  -6.3 %
Grontmij 2.38  -4.8 %
Kardan 0.63  -3.1 %
Rabobank prepareert zich voor uitbreiding in Amerika
Nieuwe Steen stelt interim dividend vast
Prins Bernhard van Oranje-Nassau stopt bij Antonov
meer beurs
advertorial
Meer dan 100 gratis checklists voor ondernemers
Op de vernieuwde site van Brisk Magazine vindt u meer dan 100 handige checklists voor ondernemers. Van het oprichten van een BV, het uitvoeren van een marktonderzoek, tot elektronisch factureren. Van de checklist 'functioneringsgesprek' tot het tegengaan van een jetlag. En nog veel meer. Gratis. Meld u nu aan!
Lees verder
top10
Herken de elf roddeltypes in uw team
Zes tips voor een onderscheidende sollicitatie
Crisis overleven? Vehoog uw gunfactor!
Zeven tips om de sleur van een overbelasting te voorkomen
Zes mechanismen om positief te overtuigen
Tien redenen om workshifting te omarmen
De slechtste baas. . . bent u nog altijd zelf
Vraag om loonsverhoging als de nood het hoogst is
Burn-out en schaamte: onlosmakelijk verbonden
Headsetintegratie is topprioriteit voor callcenter managers
meer top 10
boekennieuws
Denken als een generaal
Wilt u ook risico's nemen, knopen doorhakken en moeiteloos collega's en vrienden overtuigen? Kies dan voor de strategieën en tactieken van de generaal, toonbeeld van daadkracht en heldere communicatie.
Lees verder
meer boeken
vacatures
meer vacatures