29 september 2009 -
De Chief Operating Officers, traditiegetrouw de tweede in lijn, zijn het grote slachtoffer van de recessie. Tussen januari 2008 en juni 2009 ontdeden 40 grote Amerikaanse bedrijven zich van hun COO, terwijl amper twintig bedrijven er een benoemden.
Dat blijkt uit onderzoek van Crist|Kolder onder 672 grote Amerikaanse bedrijven, zo weet Express.be. Tegenwoordig heeft 42 procent van die bedrijven een COO. Vorig jaar was dat nog 44 procent, in 2000 nog 48 procent. De reden is dat de CEO weer wil zijn waar de actie is en is tevens terug te voeren op kostenbesparingen die bedrijven door willen voeren.
Top
Toch moeten COO's niet wanhopen, want de functie van COO blijft de snelste weg naar de top. Hoewel de CFO terrein heeft gewonnen, maakt bij een machtswissel niemand meer kans op het CEO-schap dan de COO.
Agentschap NL hielp Amsterdance aan contacten op de Amerikaanse markt dankzij een marktscan die door de ambassade werd gemaakt. "Een prima stukje dienstverlening van de overheid". Lees hun verhaal op www.agentschapnl.nl/goedvoorbereid.
Vanaf 2020 is Generatie Z aan zet. Bent u er klaar voor? Of staat u straks schaakmat? Motiveren kunnen we Generatie Z niet, maar inspireren des te meer.