24 april 2009 -
Ondanks de economische crisis wordt er in Nederland meer overgewerkt dan vorig jaar. Negen van de tien werkenden maken dit jaar overuren, vorig jaar waren dat er nog acht op de tien. Dit blijkt uit een enquête van FNV Bondgenoten, zo weet Zibb. Gemiddeld werken de respondenten 5,5 uur per week over.
Cao-coördinator Anja Jongbloed van FNV Bondgenoten vindt dit opvallend. "Veel bedrijven vragen werktijdverkorting aan. Je zou dus verwachten dat mensen minder overwerken dan vorig jaar."
Negatieve gevolgen
Een op de vijf werknemers krijgt overuren niet betaald of gecompenseerd. Zes op de tien krijgen geen overwerktoeslag. Ongeveer twee derde van de werknemers ondervindt negatieve gevolgen als ze overwerk weigeren. Denk daarbij aan verminderde carrièrekansen of grotere kans op ontslag. Ook collega's' zijn niet te spreken over mensen die geen extra uren willen draaien.
Informeren, boeien en amuseren – Steve Jobs heeft presentaties tot een kunstvorm verheven. De vroegere CNN-journalist Carmine Gallo heeft de technieken van het presentatiegenie geanalyseerd en de conclusies in een E-book gebundeld. Download nu het whitepaper gratis op CitrixOnline!
Op de vernieuwde site van Brisk Magazine vindt u meer dan 100 handige checklists voor ondernemers. Van het oprichten van een BV, het uitvoeren van een marktonderzoek, tot elektronisch factureren. Van de checklist 'functioneringsgesprek' tot het tegengaan van een jetlag. En nog veel meer. Gratis. Meld u nu aan!
Wilt u ook risico's nemen, knopen doorhakken en moeiteloos collega's en vrienden overtuigen? Kies dan voor de strategieën en tactieken van de generaal, toonbeeld van daadkracht en heldere communicatie.