zoeken Nieuwsbrief
      RSS    Twitter   
  
nieuws
 

Manager verspilt vijf uur per week aan vergaderingen plannen

24 april 2009 - Managers en administratief personeel zijn een achtste van hun werkweek kwijt aan het plannen van (telefonische) vergaderingen. Dat blijkt uit onderzoek van Doodle. Doodle zegt dat werknemers hun ‘vrijdagmiddag kunnen terugwinnen’ en dat bedrijven kosten kunnen besparen door vergaderingen slimmer te plannen.

Doodle schat dat de tijd die elk jaar wordt besteed aan het plannen van vergaderingen gelijkstaat aan duizenden euro's van het salaris van een manager en een administratief medewerker. Met de miljoenen managers en administratieve medewerkers in de verschillende economieën van Europa of de VS komt dit neer op een totale kostenpost van miljarden aan salarissen per jaar."We zouden elke vrijdag een halve dag vrij kunnen nemen als we eenvoudige online tools zouden gebruiken voor het opzetten van vergaderingen: veel sneller en betrouwbaarder," aldus Näf. 

E-mail

Professionals in het bedrijfsleven hebben die 4,9 uur nodig voor het organiseren van gemiddeld zeven vergaderingen per week. De meeste vergaderingen hebben minimaal vier of vijf deelnemers. Dat betekent dat vier tot vijf personen via ‘Allen beantwoorden’ heen en weer moeten mailen om een vergadering te plannen.In Europa en de VS maakt administratief personeel meer gebruik van agendasystemen (34 procent) dan managers (27 procent). Managers gebruiken liever e-mail (34 procent) om vergaderingen te plannen. Administratief personeel kiest daarentegen in 30 procent van de gevallen voor deze optie.

Het onderzoek vond plaats onder 2.500 werknemers in administratieve en managementfuncties in het VK, de VS, Frankrijk, Duitsland en Scandinavië. Het volledige rapport is hier in te zien.

 
 Doorsturen   Reageer   
  
 

Gerelateerde nieuwsitems

 Email en vergaderen putten manager uit
 Tien tips voor vruchtbare vergaderingen
 Manager ergert zich kapot aan files en lange vergaderingen
 Kostbare managementtijd massaal verspild
 
 
reacties
 
Er zijn nog geen reacties.

REAGEREN

Naam:
Emailadres:
URL: (niet verplicht) http:// 
 
Reactie/Opmerking:
Ik wil bericht per e-mail ontvangen als er meer reacties op dit artikel verschijnen.
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast. Is het niet te lezen? Klik hier om de code te wijzigen.
advertorial
Steve Jobs – zijn geniale presentatiemethoden
Informeren, boeien en amuseren – Steve Jobs heeft presentaties tot een kunstvorm verheven. De vroegere CNN-journalist Carmine Gallo heeft de technieken van het presentatiegenie geanalyseerd en de conclusies in een E-book gebundeld.
Download nu het whitepaper gratis op CitrixOnline!
Lees verder
reacties
Kantoor Goldman Sachs opent vestiging in Amsterdam (1) 
Vijf teambuilding-tips uit de sportwereld (1) 
Bijna helft miljardenuitgaven niet op effecten getoetst (1) 
Doorbreek de sleur en word productief en blij (3) 
Burn-out en schaamte: onlosmakelijk verbonden (1) 
Zes tips voor een onderscheidende sollicitatie (1) 
Als de dertiende maand niet meer motiveert. . .  (1) 
beurs
AEX index: 292.08 1.01 %
Stijgers Dalers
Wereldhave 50.54  3.2 %
Tomtom 3.36  3.1 %
Nieuwe steen 7.08  3.1 %
Roodmicrotec 0.15  -6.3 %
Grontmij 2.38  -4.8 %
Kardan 0.63  -3.1 %
Wall Street sluit verdeeld
Air France stopt met verlieslatende vluchten
Spyker geeft converteerbare obligatie uit
meer beurs
advertorial
Meer dan 100 gratis checklists voor ondernemers
Op de vernieuwde site van Brisk Magazine vindt u meer dan 100 handige checklists voor ondernemers. Van het oprichten van een BV, het uitvoeren van een marktonderzoek, tot elektronisch factureren. Van de checklist 'functioneringsgesprek' tot het tegengaan van een jetlag. En nog veel meer. Gratis. Meld u nu aan!
Lees verder
top10
Herken de elf roddeltypes in uw team
Zes tips voor een onderscheidende sollicitatie
Werkkostenregeling stuit op verzet
Crisis overleven? Vehoog uw gunfactor!
Nederlander gaat inefficiënt met tijd om
Zeven tips om de sleur van een overbelasting te voorkomen
Zes mechanismen om positief te overtuigen
Tien redenen om workshifting te omarmen
De slechtste baas. . . bent u nog altijd zelf
Vraag om loonsverhoging als de nood het hoogst is
meer top 10
boekennieuws
Denken als een generaal
Wilt u ook risico's nemen, knopen doorhakken en moeiteloos collega's en vrienden overtuigen? Kies dan voor de strategieën en tactieken van de generaal, toonbeeld van daadkracht en heldere communicatie.
Lees verder
meer boeken
vacatures
meer vacatures