zoeken Nieuwsbrief
      RSS    Twitter   
  
nieuws
 

‘Manager zou eed af moeten leggen’

4 februari 2009 - De economische crisis is mede het gevolg van fatale en onethische managementbeslissingen. Daarom pleiten Rakesh Khurana en Nitin Nohria van Harvard ervoor om management eindelijk te ontwikkelen tot een echte professie. Mét heldere ethische richtlijnen.

Op Marketing Online stellen zij dat er een universele, ‘afdwingbare’ gedragscode zou moeten komen. Die is er nu niet: elke charlatan mag zich manager noemen, integriteit is amper een issue en bij wangedrag kunnen managers niet uit de professie worden gezet. Want management ís geen professie. 

Hippocratische eed

Khurana en Nohria geven een voorzet in de vorm van een ‘hippocratische eed voor managers’. Daarbij leggen managers een aantal sterk ethisch geladen beloften af in de trant van: ‘ik zal met mijn onderneming een koers zoeken die de samenleving op de lange termijn ten goede komt’ en ‘ik zal persoonlijke belangen nooit boven de belangen van de organisatie stellen’.


Bron: Harvard Business Review, Marketing Online
 
 Doorsturen   2 reacties   
  
 

Gerelateerde nieuwsitems

 Jonge manager is minder ethisch dan oudere
 Steeds meer training in ethisch gedrag
 Mannelijke manager minder ethisch dan vrouwelijke
 ICT'er onderschat belang ethiek
 
 
reacties
 
Ad de Beer  |   | 
4-02-2009
 | 
16:48 uur
Dat doen politici ook toch?
En zie wat daarvan gekomen is.
De meeste (of is het sommige) bedrijven hebben al een ethische code en sommige bedrijven houden zich er zelfs aan.
Maar om dat nu in een wet vast te gaan leggen......
Dat lost het probleem niet op, het verbergt het niet eens.
Per slot is niets menselijks de mens vreemd
Erik  |   | 
5-02-2009
 | 
11:19 uur
Wat zou de meerwaarde van een eed zijn?
als managers en leidinggevenden zich nu al niet aan hun afspraken en beleid kunnen houden zal het afleggen van een eed daar weinig verandering in brengen.

Het afdwingen van een gedragscode zou anderzijds wel goed zijn. Immers, iedereen mag zich maar manager noemen. Als ik kijk bij ons in het bedrijf zijn daar typische voorbeelden te vinden van personen die zich manager 'noemen' maar die absoluut niet presteren en niet onderricht zijn.


REAGEREN

Naam:
Emailadres:
URL: (niet verplicht) http:// 
 
Reactie/Opmerking:
Ik wil bericht per e-mail ontvangen als er meer reacties op dit artikel verschijnen.
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast. Is het niet te lezen? Klik hier om de code te wijzigen.
advertorial
Steve Jobs – zijn geniale presentatiemethoden
Informeren, boeien en amuseren – Steve Jobs heeft presentaties tot een kunstvorm verheven. De vroegere CNN-journalist Carmine Gallo heeft de technieken van het presentatiegenie geanalyseerd en de conclusies in een E-book gebundeld.
Download nu het whitepaper gratis op CitrixOnline!
Lees verder
reacties
Kantoor Goldman Sachs opent vestiging in Amsterdam (1) 
Vijf teambuilding-tips uit de sportwereld (1) 
Bijna helft miljardenuitgaven niet op effecten getoetst (1) 
Doorbreek de sleur en word productief en blij (3) 
Burn-out en schaamte: onlosmakelijk verbonden (1) 
Zes tips voor een onderscheidende sollicitatie (1) 
Als de dertiende maand niet meer motiveert. . .  (1) 
beurs
AEX index: 292.08 1.01 %
Stijgers Dalers
Wereldhave 50.54  3.2 %
Tomtom 3.36  3.1 %
Nieuwe steen 7.08  3.1 %
Roodmicrotec 0.15  -6.3 %
Grontmij 2.38  -4.8 %
Kardan 0.63  -3.1 %
Wall Street sluit verdeeld
Air France stopt met verlieslatende vluchten
Spyker geeft converteerbare obligatie uit
meer beurs
advertorial
Meer dan 100 gratis checklists voor ondernemers
Op de vernieuwde site van Brisk Magazine vindt u meer dan 100 handige checklists voor ondernemers. Van het oprichten van een BV, het uitvoeren van een marktonderzoek, tot elektronisch factureren. Van de checklist 'functioneringsgesprek' tot het tegengaan van een jetlag. En nog veel meer. Gratis. Meld u nu aan!
Lees verder
top10
Herken de elf roddeltypes in uw team
Zes tips voor een onderscheidende sollicitatie
Werkkostenregeling stuit op verzet
Crisis overleven? Vehoog uw gunfactor!
Nederlander gaat inefficiënt met tijd om
Zeven tips om de sleur van een overbelasting te voorkomen
Zes mechanismen om positief te overtuigen
Tien redenen om workshifting te omarmen
De slechtste baas. . . bent u nog altijd zelf
Vraag om loonsverhoging als de nood het hoogst is
meer top 10
boekennieuws
Denken als een generaal
Wilt u ook risico's nemen, knopen doorhakken en moeiteloos collega's en vrienden overtuigen? Kies dan voor de strategieën en tactieken van de generaal, toonbeeld van daadkracht en heldere communicatie.
Lees verder
meer boeken
vacatures
meer vacatures