21 januari 2009 -
Europese werknemers melden zich steeds vaker ziek en bedrijven hebben geen idee hoe dat komt. Dit blijkt uit het Pan-European Health & Benefit Report 2008 van Mercer, zo meldt fd.nl. Het totale ziekteverzuim is met twaalf procent gestegen ten opzichte van 2006. Gemiddeld zijn werknemers jaarlijks 7,4 dagen afwezig.
Slechts twee vijfde van de bedrijven kent de oorzaak van het verzuim. Een derde weet hoeveel die afwezigheid het bedrijf kost. De onbekendheid met de redenen van het verzuim ligt onder andere in de privacywetgeving. Hierdoor hebben bedrijven vaak geen toegang tot gegevens. Een deel van de bedrijven lost dit succesvol op door werknemers op basis van vrijwilligheid om informatie te vragen.
Stress
Uit de informatie die bedrijven wél hebben, blijkt dat klachten aan het bewegingsapparaat verreweg de belangrijkste oorzaak zijn van langdurig verzuim (80 procent). Ook stress, geestelijke gezondheidsklachten (52 procent) en kanker (twintig procent) worden veel genoemd.
Onverklaarbare klachten zijn persoonlijk en onlosmakelijk verbonden aan waarneming. Onverklaarbare klachten berusten op herkenning. Blijkbaar herken je in het 'NU' iets wat je eerder meemaakte. Onverklaarbare klachten houden direct op te bestaan op het moment dat je beseft wat je herkent. Pas vanaf dan kan er weer klachtenvrij worden aangepakt. Op de site www.trainwave.nl kunt u een digitale bruchure downloaden met betrekking bovenstaand schrijven.
Agentschap NL hielp Amsterdance aan contacten op de Amerikaanse markt dankzij een marktscan die door de ambassade werd gemaakt. "Een prima stukje dienstverlening van de overheid". Lees hun verhaal op www.agentschapnl.nl/goedvoorbereid.
Vanaf 2020 is Generatie Z aan zet. Bent u er klaar voor? Of staat u straks schaakmat? Motiveren kunnen we Generatie Z niet, maar inspireren des te meer.