zoeken Nieuwsbrief
      RSS    Twitter   
  
nieuws
 

Fusie gaat steeds sneller

17 november 2008 - Fusies en overnames worden bijna twee keer zo snel afgerond als in 2007. De gemiddelde tijd tussen het aankondigen en het sluiten van deals is gedaald van 142 naar 80 dagen. Waarschijnlijk wordt dat nog minder omdat veel voorgenomen deals nog voor het eind van het jaar doorgezet zullen worden.

Dit blijkt uit wereldwijd onderzoek van Towers Perrin. Falco Valkenburg, partner bij Towers Perrin: "Het aantal fusies en overnames is gedaald, maar het fenomeen 'Express M&A' heeft zijn intrede gedaan. We zien dit verschijnsel niet alleen in de door problemen getroffen financiële sector, maar in de hele markt. Dit heeft fundamentele gevolgen voor de wijze waarop transacties worden uitgevoerd. Ondernemingen willen steeds sneller inspelen op kansen, maar een transactie op turbosnelheid brengt wel hogere risico's met zich mee. " 

Scherpere prioriteiten

"In het fusie- en overnameproces worden scherpere prioriteiten gesteld. Er wordt nu vooral gekeken naar de strategische kansen, naar besparingsmogelijkheden en synergie. Behoud van het topmanagement en integratieplannen krijgen nog aandacht, terwijl bijvoorbeeld arbeidsvoorwaarden en cultuurprogramma's pas na het sluiten van de deal aan bod komen. Ons advies: ook al lijkt de markt op zijn dieptepunt, prijs vooraf scherp in dat er na het sluiten van de deal tegenvallers om de hoek komen kijken."

 
 Doorsturen   Reageer   
  
 

Gerelateerde nieuwsitems

 Fusies zijn funest voor de stabiliteit in het managementteam - jarenlang
 Management ontbreekt te lang na fusie of overname
 Zittend management zelden succesvol bij fusie
 Succesvol integreren na overname in vijf stappen
 
 
reacties
 
Er zijn nog geen reacties.

REAGEREN

Naam:
Emailadres:
URL: (niet verplicht) http:// 
 
Reactie/Opmerking:
Ik wil bericht per e-mail ontvangen als er meer reacties op dit artikel verschijnen.
 
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast. Is het niet te lezen? Klik hier om de code te wijzigen.
advertorial
Steve Jobs – zijn geniale presentatiemethoden
Informeren, boeien en amuseren – Steve Jobs heeft presentaties tot een kunstvorm verheven. De vroegere CNN-journalist Carmine Gallo heeft de technieken van het presentatiegenie geanalyseerd en de conclusies in een E-book gebundeld.
Download nu het whitepaper gratis op CitrixOnline!
Lees verder
reacties
Kantoor Goldman Sachs opent vestiging in Amsterdam (1) 
Vijf teambuilding-tips uit de sportwereld (1) 
Bijna helft miljardenuitgaven niet op effecten getoetst (1) 
Doorbreek de sleur en word productief en blij (3) 
Burn-out en schaamte: onlosmakelijk verbonden (1) 
Zes tips voor een onderscheidende sollicitatie (1) 
Als de dertiende maand niet meer motiveert. . .  (1) 
beurs
AEX index: 292.08 1.01 %
Stijgers Dalers
Wereldhave 50.54  3.2 %
Tomtom 3.36  3.1 %
Nieuwe steen 7.08  3.1 %
Roodmicrotec 0.15  -6.3 %
Grontmij 2.38  -4.8 %
Kardan 0.63  -3.1 %
Wall Street sluit verdeeld
Air France stopt met verlieslatende vluchten
Spyker geeft converteerbare obligatie uit
meer beurs
advertorial
Meer dan 100 gratis checklists voor ondernemers
Op de vernieuwde site van Brisk Magazine vindt u meer dan 100 handige checklists voor ondernemers. Van het oprichten van een BV, het uitvoeren van een marktonderzoek, tot elektronisch factureren. Van de checklist 'functioneringsgesprek' tot het tegengaan van een jetlag. En nog veel meer. Gratis. Meld u nu aan!
Lees verder
top10
Herken de elf roddeltypes in uw team
Zes tips voor een onderscheidende sollicitatie
Werkkostenregeling stuit op verzet
Crisis overleven? Vehoog uw gunfactor!
Nederlander gaat inefficiënt met tijd om
Zeven tips om de sleur van een overbelasting te voorkomen
Zes mechanismen om positief te overtuigen
Tien redenen om workshifting te omarmen
De slechtste baas. . . bent u nog altijd zelf
Vraag om loonsverhoging als de nood het hoogst is
meer top 10
boekennieuws
Denken als een generaal
Wilt u ook risico's nemen, knopen doorhakken en moeiteloos collega's en vrienden overtuigen? Kies dan voor de strategieën en tactieken van de generaal, toonbeeld van daadkracht en heldere communicatie.
Lees verder
meer boeken
vacatures
meer vacatures